hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul Boğazı'na dalan Noel Baba denizden plastik balık çıkardı

  İstanbul Boğazına dalan Noel Baba denizden plastik balık çıkardı
  expand
  KAYNAK DHA

  İstanbul Boğazı'ndaki balık avını protesto etmek ve denizlerdeki kirliliğe dikkat çekmek isteyen Derindere Saygı Dalış Topluluğu Noel Baba kılığında dalış yaparak denizden plastik balık çıkardı. Çocuklarımıza plastik balık bırakmayalım diyen Noel Baba kirliliğe dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Denizlerimizdeki kirlenmeyi ve İstanbul Boğazındaki balık avını protesto etmek isteyen Derindere Saygı Dalış Topluluğu, Noel Baba kılığında dalış yaparak denizden plastik balık çıkardı. Noel Baba kılığında dalış yapan Saruhan Singen'e Yener Kuşçu ve Gökhan Karakaş eşlik etti. Yaklaşık yarım saatlik dalış ile Noel Baba bu sefer denizden plastik balık ve şişeler çıkardı. 

  İstanbul Boğazına dalan Noel Baba denizden plastik balık çıkardı

  ÇOCUKLARIMIZA PLASTİK BALIK KALMASIN

  Noel Baba kılığındaki dalgıç Saruhan Singen gelecek kuşakların istavrit ve hamsi yemesi için denizlerimizi korumanın önemine dikkat çekerek "Görüyorsunuz plastik balıklar. Lütfen herkes sorumluluk sahibi olsun. Tüm balıkçılardan rica ediyoruz. Küçük balık avlamayalım. Yasal boy limitlerine dikkat edelim. 2023 senesi barışçıl, sağlıklı, hastalıksız temiz ve bol bol mavilikler tertemiz denizler içerisinde çok güzel balıklar olsun. Çocuklarımıza bu plastik balıklar kalmasın" dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow