İstanbul Kağıthane seçim sonuçları 14 Mayıs 2023! Kağıthane oy oranları ne kadar, yüzde kaç?

İstanbul Kağıthane seçim sonuçları 14 Mayıs 2023! Kağıthane oy oranları ne kadar, yüzde kaç?

İstanbul Kağıthane seçim sonuçları 14 Mayıs 2023 Kağıthane oy oranları ne kadar, yüzde kaç
expand

Kağıthane oy oranları 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde hem Cumhurbaşkanı adaylarına hem de İstanbul milletvekili adaylarına etki edecek. Kağıthane seçim sonuçları AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, TİP ve Yeşil Sol Parti oy oranları ile ilgili yüzdeleri gösterecek. Peki, İstanbul Kağıthane seçim sonucu ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İstanbul Kağıthane nüfusu itibariyle birçok ilden daha seçmen sayısına sahip. Bu nedenle hem Cumhurbaşkanı adayları hem de siyasi partiler için Kağıthane oy oranları oldukça önemli. Meclis’e çok sayıda milletvekili gönderecek olan İstanbul’a il genelinden çıkacak vekilleri etkileyecek ilçelerden biri de Kağıthane olacak.

KAĞITHANE SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşen seçimlerde oy kullanma işlemleri saat 17.00’de sona erdi. YSK'nın Resmi Gazete’de yayınlanan “seçim yasakları” kurallarına göre saat 18.00'a kadar basın yayın organlarında seçimler ve sonuçlarına ilişkin haber tahmini ve yorum yapılması yasaktı. YSK sonuç açıklanma saatini erkene çekti ve 18.30 itibariyle sonuçlar açıklanmaya başlandı.

İSTANBUL KAĞITHANE SEÇİM SONUCU 14 MAYIS 2023

Kağıthane oy oranları her yıl olduğu gibi bu yıl da cnnturk.com seçim sonuçları sayfasından öğrenilebilecek. Partilerin oy oranları, Cumhurbaşkanı adaylarının oy oranları il il, ilçe ilçe cnnturk.com seçim2023 sayfasında yer alacak.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

KAĞITHANE MİLLETVEKİLİ SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

KAĞITHANE CUMHURBAŞKANI OY ORANLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow