İstanbul Maltepe'de yangın

İstanbul Maltepe'de yangın

İstanbul Maltepede yangın
expand
KAYNAKCnnturk.com, Ajanslar

İstanbul Maltepe'de henüz faaliyete geçmeyen otel binasında yangın çıktı. Uzun süre devam eden yangında mahsur kalanlar kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Görgü tanıkları bir patlama sesinin ardından yangının başladığını bildirdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Maltepe Gülsuyu'nda çok katlı otel inşaatında çıkan yangında, üst katlarda mahsur kalan işçiler itafiye tarafından kurtarıldı. Olay yerine gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yangının kaynak makinasından sıçrayan kıvılcım nedeniyle çıktığı belirtti. 

İşte büyük yangından kareler

İşçiler kurtarıldı

Gülsuyu'nda  Burçak Mahallesi'nde  saat 10.30'da henüz faaliyete geçmemiş otel inşaatında çıkan yangında itfaiye ekipleri, alevlerden ve dumandan kaçarak çatıya sığınan işçileri kurtarmak için yoğun çaba sarf etti. Yangının ilk başladığı anda içeride bulunan işçilerden 12'si kendi imkanlarıyla kurtulurken, 2 işçi ise otelin camları kırılarak itfaiye tarafından kurtarıldı. 

Kaynak makinasından çıkan yangın

Edinilen bilgiye göre İnşaat malzemelerinin de etkisiyle yangın kısa sürede büyürken  alevler ve dumanlar tüm binayı kapladı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi yangını söndürmek için çaba sarfetti. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yangının kaynak makinasından sıçrayan kıvılcım nedeniyle çıktığını söyledi. İşçilerin sabah saatlerinde kaynak yaptığını ifade eden Kılıç, “Kaynaktan çıkan kıvılcım ısı yalıtım malzemelerine yansıyor. Kompozit altında yürüyerek binanın her yerini sarıyor. Yangın merdivenlerinden de çatı katına ulaşıyor" dedi.   

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İşçilerin hayati tehlikesi yok

Polis ve zabıta ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alarak çevredekileri yangın yerinden uzaklaştırdı.Yangında hastaneye kaldırılan 2 kişinini tedavisi devam ederken hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi. 

Yangın kontrol altına alındı

Yangın yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda sonucunda kontrol altına alındı ve söndürüldü. Yangın nedeniyle binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Öte yandan otelin son düzenlemelerinin yapılıp, bir iki ay içerisinde faaliyete geçmesinin planlandığı öğrenildi.

CNN TÜRK'e konuşan görgü tanıkları büyük bir patlama sesinin ardından binanın alevler içinde kaldığını söyledi.

Olay yerinden görüntüler

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow