İstanbul'da bidon dolu halk otobüsü alarmı

İstanbul'da bidon dolu halk otobüsü alarmı

D 100 Karayolu'nda seyreden içi bidon dolu Diyarbakır Belediyesine bağlı özel halk otobüsü polisi alarma geçirdi. Sürücülerin ihbarıyla durdurulan otobüsün test sürüşü yaptığı ortaya çıktı.

D 100 karayolu Kadıköy istikametine trafikte seyreden 21 H 0009 plakalı Diyarbakır Belediyesi'ne bağlı Özel Halk Otobüsü'nün içerisinde bulunan bidonları gören sürücüler saat 14.00 sıralarında polise ihbarda bulundu. Bunun üzerine alarma geçen polisler D100 karayolunda uygulama yaptı. Otobüs uygulama sonucu karayolunun Yenisahra Mevkisinde durduruldu. Polis ekipleri güvenlik önlemi alarak otobüs içerisinde kısa bir inceleme yaptı. Otobüs, daha sonra detaylı bir şekilde incelenmek için Ataşehir Şehit Hayrettin Yıldırım Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü.

Bidonlar ağırlık yapması için suyla doldurulup otobüs test sürüşüne çıkmış

Polis ekipleri tarafından yapılan ilk incelemede otobüsün içerisindeki bidonlarda su olduğu belirlendi. Karakolda yapılan incelemede ise otobüsün, Diyarbakır'dan test edilmek için İstanbul Şekerpınar'daki servise getirildiği ortaya çıktı. Burada yapılan işlemlerin ardından test amaçlı içerisine ağırlık yapması için su dolu bidonlar yerleştirilerek trafiğe çıkartıldığı belirlendi. Polis tarafından otobüsün Diyarbakır dışında trafiğe çıkartılması için izin alınıp alınmadığı araştırılıyor.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS