hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul Tuzla seçim sonuçları 14 Mayıs 2023! Tuzla oy oranları ne kadar, yüzde kaç?

  İstanbul Tuzla seçim sonuçları 14 Mayıs 2023 Tuzla oy oranları ne kadar, yüzde kaç
  expand

  Tuzla oy oranları 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde hem Cumhurbaşkanı adaylarına hem de İstanbul milletvekili adaylarına etki edecek. Tuzla seçim sonuçları AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, TİP ve Yeşil Sol Parti oy oranları ile ilgili yüzdeleri gösterecek. Peki, İstanbul Tuzla seçim sonucu ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Tuzla nüfusu itibariyle birçok ilden daha seçmen sayısına sahip. Bu nedenle hem Cumhurbaşkanı adayları hem de siyasi partiler için Tuzla oy oranları oldukça önemli. Meclis’e çok sayıda milletvekili gönderecek olan İstanbul’a il genelinden çıkacak vekilleri etkileyecek ilçelerden biri de Tuzla olacak.

  TUZLA SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

  14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşen seçimlerde oy kullanma işlemleri saat 17.00’de sona erdi. YSK'nın Resmi Gazete’de yayınlanan “seçim yasakları” kurallarına göre saat 18.00'a kadar basın yayın organlarında seçimler ve sonuçlarına ilişkin haber tahmini ve yorum yapılması yasaktı. YSK sonuç açıklanma saatini erkene çekti ve 18.30 itibariyle sonuçlar açıklanmaya başlandı.

  İSTANBUL TUZLA SEÇİM SONUCU 14 MAYIS 2023

  Tuzla oy oranları her yıl olduğu gibi bu yıl da cnnturk.com seçim sonuçları sayfasından öğrenilebilecek. Partilerin oy oranları, Cumhurbaşkanı adaylarının oy oranları il il, ilçe ilçe cnnturk.com seçim2023 sayfasında yer alacak.

  TUZLA MİLLETVEKİLİ SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TUZLA CUMHURBAŞKANI OY ORANLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow