hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul Valiliği 100. yıl kabul töreni gerçekleştirdi

  İstanbul Valiliği 100. yıl kabul töreni gerçekleştirdi
  expand
  KAYNAK DHA

  Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında İstanbul Valiliği tarafından Beyoğlu'nda kabul töreni gerçekleştirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenled. Tören, Beyoğlu'nda gerçekleştirildi.  Kabul törenine, İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, 1. Ordu Komutanı Ali Sivri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, milletvekilleri, kamu kurumlarının yöneticileri ve birçok davetli katıldı.

  TÖREN KUR'AN-I KERİM VE DUALARLA BAŞLADI

  Tören öncesinde Vali Davut Gül, eşiyle birlikte davetlilerle selamlaştı. Kuran-ı Kerim okunması ve dua ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Programda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve İstanbul Valiliği'nin Cumhuriyetin 100.yılına özel olarak hazırladığı filmlerin de gösterimleri yapıldı. İstanbul Valisi Davut Gül törende konuşma gerçekleştirdi.

  İstanbul Valiliği 100. yıl kabul töreni gerçekleştirdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "CUMHURİYETİMİZ SAHİP OLDUĞUMUZ EN GÜÇLÜ ESERİMİZDİR"

  Gül, "Malazgirt'te çağlayan, Çanakkale'de aşan, Dumlupınar'da şahlanan, 15 Temmuz'da coşan bu milletin kahramanlık ve cesaretinin bir yeryüzü medeniyeti kurmuştur. Çelikten güçlü hür idaremizin adı Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Cumhuriyetimiz sahip olduğumuz en büyük, en güçlü eserimizdir. Cumhuriyetimiz yeniden dirilişimizin adıdır. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin son kalesidir. Dünyanın en güçlü devletlerinden biri olma gayemizin yurtta ve cihanda barış irademizin tezahürüdür." dedi.

  "İLHAMIMIZI İSTANBUL'DAN ALIYORUZ"

  Vali Gül, "Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yaş gününde ilelebet sürecek kardeşliğimizi bir kez daha tazeliyoruz. İlhamımızı kıtaları birleştiren, medeniyetleri buluşturan aziz İstanbul'dan alıyoruz. Gayemiz ve görevimiz, askeri ve siyasi dehasıyla bizlere cennet bir vatan bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmektir. Cumhuriyetimizin kuruluşundaki heyecan, azim ve inancı ilelebet yaşatmaktır. İstanbul'umuzda ve vatanın dört bir yanında, yılmadan, yorulmadan canla başla çalışmaktır." ifadelerini kullandı.

  Vali Gül'ün konuşmasının ardından, sahnede 100.yıla özel olarak tasarlanan pasta kesildi. Etkinlik, konserlerin ardından sona erdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow