İstanbul'da silahlı saldırı | İstanbul Valisi Vasip Şahin'den Reina'ya saldırı açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin 2017'nin ilk dakikalarında Reina'da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili açıklama yaptı. Vali Şahin silahlı saldırı sonucunda 1'i polis memuru 39 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Saldırının terör saldırısı olduğunu ifade eden Şahin terör saldırısını kimin gerçekleştirdiği ile ilgili bilgilerin önümüzdeki saatlerde aktarılacağını dile getirdi.İstanbul'un ünlü eğlence mekanlarından Reina'da meydana gelen silahlı saldırıda 1'i polis 39 kişi hayatını kaybetti.
Silahlı saldırı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin yaşanan olayın bir terör saldırı olduğunu doğruladı.
60'a yakın yaralının bulunduğu dile getirilirken saldırganın otomatik silah ile eğlence mekanına baskın düzenlediği gelen ilk bilgiler arasında.
Silahlı saldırıda yaralanan kişiler ambulanslar ile çevre hastanelerde tedavi altına alındı.
Yaralılar arasında durumu ağır olanların da bulunduğu öğrenilirken gece kulübünün çevresinde büyük panik yaşandığı dile getirildi.
Saldırı ile ilgili son dakika bilgileri gelmeye devam ederken terör olayını gerçekleştiren kişi ya da kişilerin kimlikleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.
Yılbaşı gecesini kana bulayan teröristlerin saldırısı sonrası kurşunlardan kurtulmak isteyen kişilerin denize atladıkları ileri sürüldü. Polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri almaya devam ediyor.
Görgü tanıklarının ifadelerine göre teröristlerin silahlı saldırı öncesi Arapça bağırarak sloganlar attıkları iddia edildi. Reina'nın sahibinin Hürriyet Gazetesi'ne verdiği ilk bilgilere göre ABD istihbaratı tarafından silahlı saldırı ile ilgili bilgilerin yetkili makamlara iletildi ve ardından güvenlik önlemleri arttırıldı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS