İstanbul'daki şiddetli yağış Atatürk Havalimanı'nı vurdu

İstanbul'daki şiddetli yağış Atatürk Havalimanı'nı vurdu

İstanbul'da etkili olan şiddetli yağış, Atatürk Havalimanı'ndaki bazı seferlerde aksamalara neden oldu. Şiddetli yağmur ve fırtına, özellikle Silivri'de etkili olurken, Kağıthane, Şişli ve Beşiktaş'ta elektrik kesintileri meydana geldi.

Kentteki şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı çıkışlı seferlerde gecikmeler oldu. Havalimanına inecek bazı uçakların ise çevre meydanlara yönlendirildiği öğrenildi.


Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç, Twitter'dan yaptığı açıklamada, İstanbul'daki sağanak yağışın THY uçuşlarını etkilediğini belirterek, "Atatürk Havalimanı'na iniş yapılamadığı için uçaklar başka havalimanlarına yönlendirilmektedir" ifadelerini kullandı.Foto: Murad Sezer / Reuters


Yağış nedeniyle Silivri'de bazı ev ve iş yerlerini su bastı


Şiddetli yağmur ve fırtına, özellikle Silivri'de etkili oldu.


Şiddetli sağanak nedeniyle Silivri'de bazı araçlar yolda kaldı, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlara sığındı.


Silivri İtfaiyesi'ne bağlı ekipler, olaylara hızlı müdahale için ilçede devriye gezdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da bölgede incelemelerde bulundu.


Elektrikler kesildi


Kavacık Meydanı'nda ise bir otobüsün üzerine direk devrildi. Kağıthane, Şişli ve Beşiktaş'ta fırtına ve yağış nedeniyle elektrik kesintileri meydana geldi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS