İşte İbrahim el-Bakraoui'nin emniyetteki fotoğrafı

İşte İbrahim el-Bakraoui'nin emniyetteki fotoğrafı

Brüksel saldırısını yapan kardeşlerden İbrahim el-Bakraoui Gaziantep'te sınırı geçmek için bazı kişilerle irtibat kurmak isterken gözaltına alınmıştı. Sınır dışı edilen Bakraoui'nin emniyetteki fotoğrafı ortaya çıktı.

Brüksel saldırısını yapan bombacı kardeşlerden İbrahim el-Bakraoui’nin 2015 yılının haziran ayının son günlerinde IŞİD'e katılmak için Gaziantep’e geldiği belirlendi. Gaziantep İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sınırı geçmek için bazı kişilerle irtibat kurmak isteyen İbrahim el-Bakraoui’yi takibe aldı. Yapılan takip sonrası Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Suriye’ye geçmek isteyen El-Bakraoui’yi 11 Temmuz günü gözaltına aldı. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nde 2 gün gözaltında tutulan El-Bakraoui’nin ifadesi alındı. İbrahim el-Bakraoui, işlemleri tamamlandıktan sonra sınır dışı edildi.


Belçika Adalet Bakanı'ndan Erdoğan'a yanıt


Gaziantep İstihbarat ve Terörle Mücadele şubelerinin operasyonunda gözaltına alınan İbrahim el-Bakraoui’nin emniyetteki fotoğrafı Haber Türk gazetesinde yayımlandı.


İşte o fotoğraf 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS