İşte okulların tatil edildiği iller

İşte okulların tatil edildiği iller

Yurtta yaşanan olumsuz hava şartları pek çok ilde eğitime ara verilmesine neden oldu.

İşte eğitime ara verildiği açıklanan iller;


ANTALYA'NIN 2 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL


Antalya'nın Korkuteli ile Elmalı İlçesi'nde sabaha karşı kar yağışı başladı. İlçe merkezi ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Korkuteli'ye bağlı 4 mahallede, Elmalı'da ise ilçe genelinde okullar tatil edildi.


EDİRNE'DE  OKULLAR TATİL


Edirne'de sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Valilik kararıyla ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın (pazartesi) için 1 gün ara verildi. Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, kar yağışının yanı sıra sıfırın altında 6 dereceyi bulan soğuk hava nedeniyle okulların yarın 1 gün süreyle tatil ediğini belirterek, "Yoğun kar yağışının yanı sıra soğuk hava nedeniyle öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla valilik tarafından okulların tatil edilmesine verildi. Buna göre, yarın Edirne Merkez ilçe, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, Keşan, Meriç ve Uzunköprü ilçelerindeki temel eğitim ve orta öğretim okullarında eğitim- öğretime 1 gün süreyle, Enez ve İpsala İlçelerinde de sadece taşımalı eğitim öğrencileri için eğitime Pazartesi günü 1 gün süre ile ara verilmiştir" dedi.


ÇORLU, ÇERKEZKÖY VE KAPAKLI DA KAR TATİLİ


Tekirdağ'da etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yoğun kar ve soğuk hava nedeniyle Çorlu, Çerkezköy ve Kapaklı İlçesi'nde okulların yarın için 1 günlüğüne tatil edildi. Çorlu İlçesi'nde sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı hızını arttırdı. Araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekerken, karayolları ve belediye ekipleri de aralıksız olarak kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, karla mücadele konusunda tüm ekiplerin yoğun mesai harcadığını belirterek, yolların kapanmaması için gereken çalışmaların yapıldığını söyledi. Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü de yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Kar yağışı nedeniyle sürücülere zor anlar yaşarken, her zaman olduğu gibi beyaz örtüye en çok çocuklar sevindi. Kar yağışının bugün de aralıklarla etkili olacağının tahmin edilmesi nedeniyle Çerkezköy ve Kapaklı Kaymakamlığı, ilk ve orta dereceli okulların bugün bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.


ÇORUM'DA DA OKULLAR TATİL


Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edildi.


Çorum Valiliği, kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla kent merkezi ile Boğazkale, Bayat, Oğuzlar, İskilip ile Uğurludağ İlçesi'nde ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiği açıklandı. Ayrıca yapılan açıklamada kent merkezi ile söz konusu 5 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamilelerin de bugün idari izinli sayılacakları belirtildi.


TRAKYA ÜNİVERSİTESİ DE TATİL


Edirne'deki yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edilmesinin ardından Trakya Üniversitesi Rektörlüğü de yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.


Üniversite resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru da 'Yoğun kar yağışı nedeniyle 04 Ocak 2016 tarihinde eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir' denildi.


VAN


Van'da etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar yarın (pazartesi) için 1 gün tatil edildi.Van Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Van'da etkili olan kar yağışı ve yolların kapalı olması nedeniyle okulların il ve ilçelerin tamamında pazartesi günü (yarın) 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.


ŞIRNAK


Şırnak Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle 4 Ocak Pazartesi günü okulların il genelinde bir günlüğüne tatil edildiğini, hamile ve engelli kamu persenolinin de aynı gün izinli sayılacağını duyurdu.


Şırnak Valiliği tarafından yazılı olarak akşam saatlerinde yapılan açıklamada, Pazartesi (yarın) günü okulların yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildiği belirtilerek, "İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 04.01.2016 tarihinde (Pazartesi günü) eğitime bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.Ayrıca, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de (Pazartesi günü) idari izinli sayılacaktır" denildi.


KIRKLARELİ


Trakya'yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Edirne ve Tekirdağ'ın bazı ilçelerinden sonra Kırklareli'de yarın okullar tatil edildi. Kırklareli Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, "Yoğun kar yağışı nedeniyle Kırklareli ve ilçelerimizde eğitim öğretim 04.01.2016 tarihinde 1 gün tatil edilmiştir" dedi.


MARDİN


Mardin Valiliği'nce yazılı olarak yapılan açıklamada, 4 Ocak Pazartesi, Nusaybin, Kızıltepe ve Yeşilli hariç diğer ilçeler ile bağlı köylerdeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitim ve öğretime bazı okullarda 1, bazılarında ise 2 günlük ara verildiğini duyurdu.


Açıklamada, hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.Akşam saatlerinde Mardin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle, yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek amacıyla bazı ilçelerde eğitime ara verildiği belirtilerek, "Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde İlimizde kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek amacıyla; Nusaybin, Kızıltepe ve Yeşilli ilçelerimiz dışındaki tüm ilçelerimizde ilgili kaymakamlıklarca Yüksek Öğretim Kurumu hariç olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Artuklu, Savur, Dargeçit, Ömerli  İlçelerimizde 2 gün eğitim ve öğretime ara verilirken; Midyat, Mazıdağı  ilçelerimizde 1 gün eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Derik ilçe merkezinde eğitim ve öğretim devam edecek olup, bazı mahallelerde (Böğrek, Beskavak, Bozbayır, Ballı, Hisaraltı, Aşağımezra, Taşıt, Dumluca, Bozbayır, Üçtepe, Yassıtepe, Demirli, Subaşı, Şahverdi, Düztaş, Derinsu, Meşeli, Subatan, Şerefli, Akıncılar, Burç, Goktaş, Üçkuyu, Bozok, Çayköy, Akçay, Aktaş, Düztaşçivili, Şeyhhabib, Pirinçli, Çukursu, Çiçekli)  eğitime 1 gün ara verilecektir.  Ayrıca eğitim ve öğretime ara verildiği günlerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel valiliğimizce idari izinli sayılacaklardır" denildi.  


DOĞU KARADENİZ'DE YOĞUN KAR


Doğu Karadeniz Bölgesi'ni üç gündür etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle birçok il ve ilçede eğitime ara verildi.


Artvin'in Borçka, Arhavi ve Hopa ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 4 Ocak Pazartesi günü ara verildiği açıklandı.


Giresun'da ise merkez, Bulancak, Eynesil, Görele, Çanakçı, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde yarın, Yağlıdere ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Doğankent İlçesi'nde ise sadece köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime yarın bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.


TRABZON


İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Araklı,Sürmene, Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerindeki tüm okullar ile Ortahisar ve Arsin ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda 4 Ocak, Of ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta eğitime ara verildiği anımsatıldı.


Bu ilçeler dışında Vakfıkebir ve Çarşıbaşı ilçelerinde de 4 Ocak Pazartesi eğitime ara verildiği ifade edilen açıklamada, diğer ilçelerde eğitim öğretimin devam edeceği kaydedildi.


RİZE


Kar yağışının etkili olduğu Rize il genelinde de ilk ve orta dereceli tüm okullar da yarın için tatil edildi.


ORDU


Ordu'da kar ve buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.


Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde üç gündür etkili olan kar yağışının ardından meydana gelen buzlanmanın bazı olumsuzlukları beraberinde getirdiği ifade edildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Çamaş, Çatalpınar, Fatsa,Gülyalı, Kabadüz, Korgan ve Perşembe ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi eğitim ve öğretime ara verildiği ifade edildi.


MUŞ


Muş'ta, kar nedeniyle yolları kapanan köy okulları iletaşımalı eğitim kapsamındaki okullarda öğrenci ve öğretmenlerin 1 gün idari izinli sayılacağı bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, il genelinde 4 Ocak Pazartesi eğitim ve öğretimin deva edeceğini ancak yolları kapalı köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda öğrenci ve öğretmenlerin idari izinli sayılacağını belirtti.


KASTAMONU


Kastamonu'da, kar nedeniyle 3 ilçede bir gün, 3 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kaymakamlıklardan alınan bilgiye göre, Kastamonu'nun Abana, Cide, İnebolu ilçelerinde yarın Bozkurt, Şenpazar,Çatalzeytin ilçelerinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.


Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği beirtildi.


SİİRT


Siirt'te kapalı köy okulları ile taşımalı eğitim yapılan okullar bir gün süreyle tatil edildi.


Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açılamada, merkez, Pervari, Şirvan, Baykan, Eruh, Kurtalan ve Tillo ilçesine bağlı kapalı köy yolları ile taşımalı eğitim kapsamında bulunan köylerde, 4 Ocak 2016 tarihinde bir gün süreyle okulların tatil edildiği bildirildi.


Samsun: Samsun’un 9 ilçesinde, etkili olan kar yağışı nedeniyle Valilik tarafından alınan kararla pazartesi için okullar tatil edildi.


Samsun’da 4 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı yüksek kesimlerde bir metreyi aşarken hava sıcaklıklarının eksi 10 dereceye kadar düşmesi sonucu ise buzlanma olayı meydana geldi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik tarafından alınan kararla Yakakent, Terme, Tekkeköy, Salıpazarı, 19 Mayıs, Çarşamba, Bafra, Ayvacık ve Alaçam ilçelerinde yarın okulların tatil edildiği belirtildi. Kar tatili ile ilgili duyuru İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapıldı.


BARTIN


Kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle pazartesi ve salı günleri ilk ve orta dereceli okullar 2 gün daha tatil edildi.


Kentte kar yağışı etkisini sürdürüyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 120 santimetre, yüksek mahallelerde ise 2 metreye ulaştı. Kent merkezinde araçlar kara gömüldü. Ara sokaklar kar nedeniyle kapandı. Belediye ekipleri, 200 personelle caddelerde vatandaşların yürüyebilmesi için kar temizleme çalışması yapıyor. Şehir içinde ulaşım aksadı. Kar nedeniyle 200 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle pazartesi ve salı günleri eğitime 2 gün ara verildi.


ZONGULDAK


Etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 4 Aralık pazartesi 1 günlüğüne tatil edildi.


Kentte 3 gündür devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içi yollarda biriken karlar sürücülere zor anlar yaşattı. Bazı mahallelere ulaşım durdu. Sabah işe gitmek evlerinden çıkanlar, kapanan yollar nedeniyle yürümek zorunda kaldı. Kent merkezinde kar kalındığı 60 santime ulaşırken yüksek kesimler de ise 1 metreyi geçti. Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.


Kar yağışı nedeniyle 170 köy yolu ise ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak-Ankara Karayollarında TIR’ların geçişine izin verilmiyor.


Öte yandan dün kar nedeniyle yapılamayan Açık Öğretim Lisesi sınavları bugün yapıldı.


BATMAN


Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime Sason ilçesinde iki, merkez ve diğer ilçelerde bir gün ara verildi.


Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve don olayları dolayısıyla herhangi bir olumsuzluk ya da mağduriyet yaşanmaması için eğitime ara verilmesine karar verildiği bildirildi.


Sason ilçesinde pazartesi ve salı günü, il merkezi ve diğer ilçelerde ise pazartesi eğitime ara verileceği duyurulan açıklamada, "Kamuda çalışan engelli ve hamile personellerimiz de yarın idari izinli sayılacaktır" ifadesine yer verildi.


SİNOP


İl merkezi ile 4 ilçedeki okullarda kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Sinop Üniversitesi’nde ise pazartesi günü yapılacak sınavların da bir gün ertelendiği belirtildi.


İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, bölgede kar yağışının üç gündür etkisini sürdürdüğünü söyledi. Özellikle sahil kesiminde yer alan ilçelerde yoğun kar yağışı olduğunu belirten Türkkan, "Bu nedenle pazartesi il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verilme kararı alınmıştır. Söz konusu ilçelerdeki okulların tamamı tatil edilmiştir" dedi.


Türkkan, diğer ilçelerde ise eğitim, öğretimin devam edeceğini söyledi.


Bu arada Sinop Üniversitesinde yarın yapılacak sınavların da bir gün ertelendiği belirtildi.


BİTLİS


Etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların pazartesi için bir gün tatil edildi.


Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, Bitlis’te son 3 gündür etkili olan kar nedeniyle Bitlis merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın için 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.


UŞAK


Uşak Valisi Ahmet Okur, sabah saat 06.00'da twitter hesabından yayınladığı mesajında, "Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ve ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir" dedi. Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının devam edeceğini belirtirken, trafik ekipleri karayollarında seyir eden sürücüleri zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarıyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS