İstiklal Marşı 19 Mayıs’ta ne zaman, saat kaçta okunacak?

İstiklal Marşı 19 Mayıs’ta ne zaman, saat kaçta okunacak?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda tüm ülke balkonlarda İstiklal Marşı okuyacak. Geçtiğimiz dönemlerde sağlık çalışanlarına destek vermek için başlatılan alkışlama hareketine benzer bir uygulama bu kez 19 Mayıs’ta İstiklal Marşı için yapılacak. Peki, 19 Mayıs’ta İstiklal Marşı ne zaman, saat kaçta okunacak?

İstiklal Marşı okumak için 19 Mayıs 2020 Salı günü milyonlar balkonlara çıkacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının bulunduğu günlerde bayramlar da koronavirüs gölgesinde geçiyor. Bu nedenle alternatif kutlama yolları ile bayramlar ve özel günler geçiriliyor.

Kısıtlamanın bulunduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda binlerce çocuğun gönderdiği video başta TRT1 olmak üzere birçok TV kanalında yayınlanmıştı. Yine sağlık çalışanlarına destek vermek için saat 21:00’de tüm ülke balkonlardan alkış göndermişti. Alternatif bayram kutlamalarından biri de bugün gerçekleşecek.

İSTİKLAL MARŞI SAAT KAÇTA OKUNACAK?

19 Mayıs 2020 Salı günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması için saat 19:19’da tüm ülke İstiklal Marşı’nı okumak için balkonlarda olacak.

Türk bayrakları ve İstiklal Marşı ile bayramı kutlayacak olan binlerce kişi Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını da anmış olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS