İzmir ve Batman'da çelenk gerginliği

İzmir ve Batman'da çelenk gerginliği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözleri İzmir ve Batman'da çelenk gerginliği yaşandı

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik söylediği sözler üzerine CHP İzmir İl Başkanlığı binasına siyah çelenk bırakma eylemi düzenledi.

Binanın karşısında toplanan AK Parti’li kadınlar, “Kılıçdaroğlu kendine gel”, “Bakan oldu zoruna mı gitti?”, “Edep yahu”, “Türkiye’den özür dile” yazılı dövizler taşırken, “Kemal şaşırma sabrımızı taşırma”, “Kemal gelecek hesap verecek” sloganları attı. AK Parti’li kadınlar, yüzlerine Bakan Ramazanoğlu’nun fotoğrafının bulunduğu maskeler de taktı. Bu sırada CHP’liler de aşağıya inerek AK Parti’li gruba slogan ve taşıdıkları dövizlerle karşılık verdi. “Gürültüyle bu ayıbı örtemezsiniz”, “Kaç kere rastlanması gerekiyor?” yazılı dövizler taşıyan CHP’li grup ise “Halkın umudu Kılıçdaroğlu”, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” ve “Sema istifa” sloganları attı. TOMA’nın hazır bulunduğu protesto gösterisinde, polisler gruplar arasında set kurdu. AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin’in açıklamasının ardından AK Parti’li grup alandan ayrıldı. Ardından CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı basın açıklamasında bulundu.

Batman’da da gerginlik

Batman’da AK Partililerin, CHP binası önüne siyah çelenk koymak istemesi, her iki partinin de üyeleri arasında gerginliğe neden oldu. Gerginlik, polisin müdahale etmesiyle sona erdi.

AK Parti Batman İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle basın açıklaması yaptı. Parti binası önünde toplanan grup adına açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Abdulbaki Polat, “Kılıçdaroğlu’nun Bakan Sema Ramazanoğlu’na sarf ettiği sözlerin ülke ve millet adına üzüntü vericidir. Hiçbir mazerete sığmayacak, hiçbir vicdana yakışmayacak kadar seviyesiz, aşağılık sözlerdir. Bu açıklamalar, aynı zamanda açık bir taciz ve insan hakkı ihlalidir. Bu ahlak ve edep dışı ifadelerle bakanın şahsında tüm kadınlar hedef alınmaktadır” dedi. Grup, daha sonra ellerindeki siyah çelenk ile Diyarbakır Caddesi’nde bulunan CHP İl Başkanlığı önüne kadar yürüdü. Çelengi buraya bırakmak isteyen AK Partililerle, CHP’liler arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik, polisin araya girmesiyle sona erdi. AK Partililer, çelengi bıraktıktan sonra, CHP binası önünden ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS