İzmir’de PKK operasyonu: 19 şüpheliye gözaltı

İzmir’de PKK operasyonu: 19 şüpheliye gözaltı

İzmir’de PKK operasyonu: 19 şüpheliye gözaltı

İzmir’de terörist başı Abdullah Öcalan’ın müebbet hapis cezasının kaldırılması için açlık grevi yapan ve terör örgütü PKK’ya mühimmat almak için para topladığı belirlenen 19 şüpheli gözaltına alındı, 6 şüpheli ise yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde PKK terör örgütüne yönelik eş zamanlı operasyonlar yaptı. Haklarında yakalama kararı olan 25 şahsın, terörist başı Abdullah Öcalan’ın müebbet hapis cezasının kaldırılması için açlık grevi düzenlediği bunun yanı sıra PKK’ye mühimmat alınması için de para topladıkları öğrenildi. Tespit edilen adreslere yapılan operasyonlarda 19 şüpheli gözaltına alınırken, şüpheliler sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

İzmir C.Başsavcılığından yapılan açıklamada:

"İzmir C. Başsavcılığınca PKK/KCK terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışma neticesinde 25 şüpheli hakkında arama, el koyma, gözaltı talimatı verilmiş olup, bugün İzmir, Aydın, Tunceli ve İstanbul illerinde eş zamanlı yapılan operasyonlarda şüphelilerden, M.Ç, Y.K, H.Y, V.S, V.Ö, İ.T, M.K, Ş.T, R.Y, A.C, A.A, D.A, E.A, O.Ş, S.K, H.T, H.Ç, Ö.Ö ve A.K yakalanmış, diğer 6 şüphelinin ise yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Aramalarda örgütsel dökümanlar ele geçirilmiştir." denildi.