hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İzzettin Çevik yaşıyor

  İzzettin Çevik yaşıyor
  expand

  Ankara'daki terör saldırısında yaralı eşine sarılmış haliyle hafızalara kazınan İzzettin Çevik'in de öldüğü öne sürüldü ama Çevik'in yaşadığı ortaya çıktı. Çevik yaşadığı anları Hürriyet'e anlattı, ''acımız çok büyük'' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İzzettin Çevik’in Şanlıurfa Suruç’ta yaşayan yakınları, kendilerine ulaşan ilk bilgiyle İzzettin Çevik’in hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu haber bir anda yayıldı ve sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Ancak bu bilginin yanlış olduğu anlaşıldı ve İzzettin Çevik’in halen tedavi altında olduğu belirtildi.

   Ankara saldırısını protesto eden gruba tepki gösterdiler

  Öğretmen İzzettin Çevik’in eşi Hatice Çevik, Ankara 2. Bölge’den HDP’nin milletvekili olmak için adaylığını koymuştu. Çift saldırıdan kıl payı kurtuldu. İzzettin Çevik’in eşine sarılmış halde çekilen fotoğrafı hemen hemen tüm gazetelerin birinci sayfasında yer aldı. İzzettin Çevik ve eşi Hatice Çevik, vahşi saldırının simgelerinden biri oldu. Dedeoğlu: "IŞİD-PKK militanları anlaşmış olabilir"

  Çiftin, patlamada inşaat mühendisliği öğrencisi 20 yaşındaki kızları Başak Sidar Çevik’i kaybettiği ortaya çıktı.

  O anları anlattı

  İzzettin Çevik, dün kızı Başak Sidar ve kız kardeşi Nilgün'ü toprağa vermek için Ankara'dan yola çıkarken Suruç yolunda Hürriyet'e o anları anlattı. Üzüntüden konuşmakta zorlanan öğretmen İzzettin Çevik'in ağzından şu cümleler çıkabildi:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Kızım Atılım Üniversitesi 4. sınıfta okuyordu. Buluşma noktasında beklerken kızım yanımıza geldi. Sonra alana girdik. Birilerine güveniyorduk. Barış diyorduk, başka bir şey demiyorduk. Sadece barış... Onlar da Ankara'nın göbeğinde bizlere bunları yaptılar. Acımız çok büyük. Tek istediğim şey şimdi canlarımızı toprağa vermek. Eşim şu an hastanede tedavi altında, başka bir şey söylemek istemiyorum."

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow