Jandarma uzman erbaş alımı: Müjde! Tüm adaylar sınava çağrılacak

Jandarma uzman erbaş alımı: Müjde! Tüm adaylar sınava çağrılacak

Jandarma uzman erbaş alımıyla ilgili yeni süreç başlıyor. 40 bin jandarma uzman erbaş alımı yazılı sınavları yapıldı. Sınava çağrılmayan ancak başvuru yapan adaylar için Jandarma Genel Komutanlığı’ndan müjdeli haber geldi. Peki, ikinci jandarma uzman çavuş alımı ne zaman? İşte, uzman çavuş alımıyla ilgili merak edilen detaylar…

Jandarma uzman çavuş alımıyla ilgili yazılı sınav süreci sona erdi. KPSS puanı olan 20 bin, KPSS puanı olmayan ise 20 bin olmak üzere toplamda 40 bin uzman çavuş adayı yazılı sınava çağrılmıştı. Yazılı sınav ise 06 – 31 Mayıs tarihlerinde yapılmıştı. Ancak sınava çağrılmayan adaylarla ilgili müjdeli haber Jandarma Genel Komutanlığı’ndan geldi. Peki, jandarma uzman çavuş sınavı ne zaman? İşte detaylar…


JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI İKİNCİ SÜREÇ


Jandarma uzman çavuş alımıyla ilgili yazılı sınav sona erdi. 40 bin aday sınava çağrıldı. Sınav süreci ise 31 Mayıs’ta sona erdi. Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.


Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.


Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS