KADEM'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

KADEM'den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Kadın ve Demokrasi Derneği , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik, ''Aileden sorumlu bakan zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor'' sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, suç duyurusunda bulundu.

Açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na ahlak dışı ve izansız ithamlarda bulunduğu belirtilerek, "Kadın bakana yönelik yapılan bu utanç verici saldırı, İstanbul Sözleşmesiyle dur denilen kadına yönelik şiddetin ve kadını cinsiyeti sebebiyle itibarsızlaştırmanın bir tezahürüdür" denildi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin nefret suçu olduğunu ve hiçbir gerekçeyle meşru gösterilemeyeceği ifade edilen açıklamada, "Bu cinsiyetçi siyaset diline dur demek için, toplumun bu şiddet diline artık yeter dediğini göstermek için bugün burada Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk" denildi. 


"Özür bekliyoruz''
KADEM Başkanı Sare Aydın da, "Önüne yatmak" kelimesinin hakareti, aşağılamayı ve gayri ahlaki bir durumu ifade ettiğini belirterek, "Bundan dolayı özür bekliyoruz" dedi. Bir habercinin, "Dileyeceğini düşünüyor musunuz?" sorusuna Aydın, "Toplumdaki tepki her geçen gün arttıkça Kemal Kılıçdaroğlu da yaptığı gafın farkına varacak ve özür dileyecektir diye düşünüyoruz" cevabını verdi. Grup açıklamanın ardından adliye binasına girerek Kılıçdaroğlu hakkında, "Hakaret", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "Aşağılama" suçlamasıyla savcılığa şikayette bulundu.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS