Kademeli mesai saatleri kaç? Kademeli mesai ne demek nasıl olacak? İstanbul trafik yoğunluk haritası bilgiler!

Video: Kademeli mesai saatleri kaç? Kademeli mesai ne demek nasıl olacak? İstanbul trafik yoğunluk haritası bilgiler!

Valilik İstanbul'da kademeli mesai sistemini önerdi. İstanbul'da mesai saati bitiminde trafik yoğunluğu artmaktadır. İnsanlar kademeli mesai saatlerinin kaç olduğunu merak ediyor. Ayrıca birçok insan İstanbul trafik yoğunluk haritası, uydu görüntüsü, kapalı yollar, ulaşım haritası ile ilgili bilgileri merak ediyor. İşte kademeli mesai ve İstanbul trafik yoğunluğu haritası hakkında bilgiler!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da kademeli mesai konusuyla ilgili "Çalışmalarımız sürüyor, yakın zamanda paylaşacağız." açıklamasını yaptı. İstanbul, mesai saatlerinin bitişinde trafik yoğunluğu en yüksek ilçelerin başında gelmektedir. Birçok insan İstanbul trafik yoğunluk haritasını merak etmektedir. 

Kademeli mesai ne demek?

Kademeli mesai işe giriş ve çıkış saatlerinin yeniden düzenlenmesiyle oluşur. Mesailer birden fazla gruba ayrılır ve yoğunluk azaltılır.

Vali Yerlikaya'dan açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Çatalca'da ayçiçeği hasadına katılım gösterdi. Vali Yerlikaya burada İstanbul'da geçilmesi planlanan kademeli mesai ile ilgili açıklama yaptı.

Vali Yerlikaya, "Büyük bir heyecanla, azimler çalışıyoruz. Koronavirüs önlemlerinin şehrimin her yerinde en etkili şekilde alınması noktasında valilik, büyükşehir belediler, kaymakamlıklar, meslek odaları, kolluk kuvvetleri birlikte çalışıyoruz. Mesai saatlerinde, sadece beyaz ve mavi yakalılar değil, sadece kamu değil hep beraber aynı ulaşım araçlarını en verimli ama sağlığımızla ilgili bize sıkıntı yaratmayacak şekilde nasıl kullanacaksak bunun üzerinde duruyoruz. Yakın zamanda İstanbul'a bunu paylaşacağız." ifadelerini kullandı. 

Kademeli mesai saatleri 

Kademeli mesai saatleri ile işe giriş ve çıkış saatlerinin yeniden planlanması üzerine çalışılıyor. Kademeli mesai sisteminde mesailer birden fazla gruba ayrılıyor. Örneğin; 07.00, 08.00, ,09.00 ve 10.00 saatleri için mesai grupları belirleniyor ve böylece toplu taşımada kolaylık ve güvenlik sağlanması hedefleniyor.

İstanbul trafik yoğunluk haritası için tıklayınız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS