Kadın avukatlardan şiddete karşı turuncu postiş

Kadın avukatlardan şiddete karşı turuncu postiş

Kadına karşı şiddetle mücadele kampanyası kapsamında farkındalık çalışmalarına destek veren Edirne Barosu Kadın Aile ve Çocuk hakları Komisyonu üyesi avukatlar saçlarının bir bölümüne turuncu postişler taktı.

Zorla cinsel ilişki isteyince öldürdü


Kızı için katil oldu


Edirne Barosu Kadın, Aile ve Çocuk Hakları komisyonu üyesi avukatlar, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan ve destekleyenlerin turuncu rengini kullanması istenen 'Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası'na destek verdi. Baroda etkinlik düzenleyen kadın avukatlar, saçlarının bir bölümüne turuncu renkli postişler taktı.Edirne Barosu Kadın, Aile ve Çocuk Hakları komisyonu başkanı avukat Arzu Çağatay, 'kadına şiddeti kafaya taktık' sloganıyla dünya genelinde kampanyaya destek verdiklerini ifade ederek şunları söyledi:


Mor kıyafetler de giydik


"Ayrıca giysilerimizde de mor rengini kullandık. Kadına karşı şiddetin rengi aslında mordur. Vücutta oluşan morlukları simgelenmesi amacıyla kullanılır. Buradaki amacımız şiddete gerçekten uğrayan kadınların yasal olarak haklarının hatırlatılması ve bu konuda gerekli yargısal işlemlerinin yapılmasıdır. Edirne Barosu Adli Yardım Komisyonunda maddi açıdan zor durumda olan ve şiddet gören kadınlara yardım sağlamaktayız. Baro olarak mücadelemizi veriyoruz. Bundan sonra yapacağımız etkinliklerin başlangıcı olarak gördüğümüz bir etkinlik oldu. Farkındalık yaratmak içinde kampanya rengi olan turuncuyu 'kafamıza taktık' sloganıyla birleştirdik" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS