Kadın polis alımı başvuru şartları neler olacak, kılavuz ne zaman yayınlanacak?

Kadın polis alımı başvuru şartları neler olacak, kılavuz ne zaman yayınlanacak? © DHA

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlı Süleyman Soylu 2 bin 500 kadın polis alımı yapılacağını açıklamıştı. Bakanın verdiği müjdenin ardından POMEM kadın polis alımı başvuru şartları merak konusu olmuştu. Peki, POMEM başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

24. dönem POMEM sınav duyurusu ile ilgili açıklamalar geçtiğimiz günlerde gelmişti. Açıklamaların ardındansa başvuru kılavuzu merak konusu olmuştu. İşte 2 bin 500 kadın polis alımı ile ilgili detayların tamamı…

POMEM SINAV DUYURUSU

Polis Akademisi (PA), resmi sayfasından paylaştığı 24. Dönem POMEM sınav duyurusunda şu ifadeleri kullandı:

“İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliklerine müracaat için gelen vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması ile taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliklerindeki, hem de Polis Merkezleri Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirilmiştir.

Bu kapsamda, başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 kadın Polis Memuru adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir.”

KILAVUZ YAYIMLANDI MI?

Polis Akademisi tarafından başvuru ile ilgili henüz kılavuz yayınlanmadı. 2.500 kadın polis alımı ile ilgili kılavuzun yayınlanması ile birlikte başvuru şartları da belli olacak.

MÜJDE BAKAN SOYLU'DAN GELMİŞTİ

İçişleri Bakanı Soylu, 2 bin 500 polis alımı hakkında şunları söylemişti;

"Buradan bir müjde veriyorum. Tüm Türkiye'deki karakollarımıza 2 bin 500 kadın polis alacağız, onları eğiteceğiz. Şimdi onların da alımına çıkıyoruz. O güven masasında nezaketleriyle, orada gösterecekleri ev sahiplikleriyle vatandaşlara yardımcı olacaklar, destek olacaklar. Karakollarımızı da Ankara'nın her tarafında açmaya devam ediyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS