Kadınlar, kadına şiddeti ve çocuk cinayetlerini protesto etti

Kadınlar, kadına şiddeti ve çocuk cinayetlerini protesto etti

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile CHP Kadın Kolları üyeleri, kadın ve çocuk cinayetlerine dikkat çekmek için İstiklal Caddesi'nde yürüyüş düzenledi.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde saat 14.00'da başlayan yürüyüşte, "Kadınlarımızı çocuklarımızı koruyamadık. Özür dileriz", "Baba canımı yakma", "Ben de yaşamak istiyorum" yazılı dövizler ve pankartlar taşıyan grup, "Çocuklar ölmesin" şeklinde slogan attı.


Galatasaray Meydanı'nda CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, konuya ilişkin basın açıklaması yaptı.


Yedekçi, "Çocuklar öldürülüyor. Hem de babaları tarafından öldürülüyor. Bunu kabul edemeyiz. Buna bir dur demek lazım" ifadesini kullandı.  


2017 yılında 20 çocuğun öldürüldüğü bilgisini veren Yedekçi, öldürülen bu çocukların onunun kendi öz babası tarafından öldürüldüğünü söyledi. Yedekçi, "Bu çocuklar sadece kadınlara karşı kendilerini ispatlamak isteyen egosu yüksek zavallı cani babalar tarafından öldürülüyor. Kadının kendisini terk etmesini hazmedemeyen zavallı adamlar çocuklarını öldürüyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir" diye konuştu. 


2 Ocak'ta babaları tarafından öldürülen iki küçük kızın annesinin, "Çocuklarımın emzikleri elimde kaldı" ifadesini hatırlatarak elindeki emzikleri gösteren Yedekçi, "Geçtiğimiz günlerde iki çocuğunu kaybeden annenin elinde emzikleriyle kaldığını gördük. Yarım kalan biberonunu gösteriyordu, 'çocuğum sütünü bitiremeden öldürüldü' diyordu. Artık buna dur dememiz gerekiyor. Bütün kadınlar, bütün duyarlı insanlar yan yana gelmeli ve bu konuda bir çalışma yapmalıdır. Bu adamların sorunu ne ise, kendileri gitsinler psikoloğa çözsünler. Ama çocuklarımızı öldürmesinler. Biz çocuklarımızın bilimle teknolojiyle ilgilenmesini istiyoruz. Bu ülkeye faydalı olmalarını istiyoruz. Onlar çocuklarımızı öldürüyorlar" şeklinde konuştu.  


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS