Son Dakika

Kadir Topbaş'tan Ömer Faruk Kavurmacı açıklaması

A A

18.08.2016 - 18:38 Son Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, FETÖ operasyonunda gözaltına alınan damadı Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Kavurmacı ile ilgili Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Topbaş, "17/25 Aralık'tan sonra damadım bu ihanet şebekesi ile yollarını ayırdığını beyan etti. Yargı süreci elbette gerçeği ortaya çıkaracaktır. Eğer damadım beyanının aksine davranmışsa hak ettiği cezayı çekecektir." dedi. Aydınlı Grup'dan da konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Kadir Topbaş'tan Ömer Faruk Kavurmacı açıklaması

İşte Kadir Topbaş'ın açıklamaları:

"Sosyal medyadaki şahsıma yönelik iddiaları yanıtlamak istiyorum.

Gezi ve 17/25 Aralık süreçlerinde yurt dışında değildim, İstanbul'daydım.

15 Temmuz'da BM toplantısı için New York'ta bulunuyordum.

Aylar önce planlanan BM toplantısına Sn Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde katıldım

ABD'den uçuşlar iptal edildiği için İstanbul'a gecikmeli dönebildim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'a dikkat çekti

Fethullah Gülen ile Hakan Şükür'ün eski görüntüleri ortaya çıktı

FETÖ operasyonunda damadım Ömer F. Kavurmacı gözaltına alındı.

17/25 Aralık'tan sonra damadım bu ihanet şebekesi ile yollarını ayırdığını beyan etti.

Yargı süreci elbette gerçeği ortaya çıkaracaktır.

Eğer damadım beyanının aksine davranmışsa hak ettiği cezayı çekecektir.

'Kızım Fatıma dahi olsa elini keserim' diyen bir Peygamberin ümmetiyiz.

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan ile 42 yıldır omuz omuza yürüyen biri olarak tavrım nettir."

Aydınlı Grup da açıklama yaptı

Aydınlı Grup'dan da Ömer Faruk Kavurmacı'yla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: "Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Kavurmacı TUSKON Yönetimi'nden 2014 yılında istifa etmiş olmasına rağmen, 18 Ağustos 2016 tarihinde TUSKON soruşturması kapsamında bilgimize başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Birimi'nin şirketimizde yaptığı arama ile ilgili birinci kaynak olarak sizleri bilgilendirmek isteriz.

Şirketimizde başlatılan arama sırasında Aydınlı Grup Onursal Başkanı Sayın Mustafa Şevki Kavurmacı ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Faruk Kavurmacı da şirkete gelerek emniyet yetkililerine yardımcı olmuş, ihtiyaçları olan her türlü bilgi ve belge kendilerine sağlanmış, yetkililerin görevlerini en doğru şekilde yerine getirmesi için her türlü kolaylık gösterilmiştir. Yapılan detaylı arama sonrasında emniyet mensupları binamızdan ayrılmıştır. Aydınlı Grup olarak tüm idari kadromuz ve çalışanlarımızla görevimizin başında faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Aydınlı Grup, 3.800'ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye'nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir. Aynı zamanda 3 kıtaya yayılan perakende operasyonları ile on binlerce insana iş imkanı sağlayan, ülkelerin ekonomisine katkı veren, ülkemizin itibarını da en doğru şekilde temsil eden bir değerdir.

Şirketimiz, tüm siyasi görüşler ve inanç sistemlerinin ötesinde, evrensel değerleri gözeten bir çalışma anlayışına sahiptir. Bizler, ticari bir kurumun sahip olması gereken bir ahlaki yapı ile Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, tüm insani değerlerin ve dünya geleceğinin sürdürülmesi için çalışıyoruz.

Bu çerçevede barış ve huzurumuzu yok etmeye dönük hain düşüncelere ve kötü niyetlere sahip FETÖ/PDY ve benzeri gruplara karşı her zaman demokrasinin, hukukun, ülkemizin, milletimizin ve daima seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin yanında yer almaya devam edeceğimizi, bu vesileyle bir kez daha dile getirmeyi gerekli buluyoruz."