Son Dakika

Kafeler ne zaman açılacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası kısıtlama açıklaması!

A A

26.02.2021 - 00:26 Son Güncelleme:

Tüm dünyada koronavirüs tedbirleri kapsamında çeşitli kararlar alınıyor. Türkiye'de de sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Birçok insan hafta sonu ve hafta içi olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmelerini merak ediyor. Bilim Kurulu ve Kabine Toplantılarında normalleşme için mart ayı işaret edilmişti. Mart ayından itibaren il bazlı normalleşmelerin yaşanacağı belirtilmişti. Birçok esnafın gözü bugün yapılan Bilim Kurulu Toplantısına çevrildi. Peki ama kafeler restoranlar açılıyor mu?

Kafeler ne zaman açılacak? Bilim Kurulu toplantısı sonrası kısıtlama açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Kovid-19 tedbirlerine ilişkin soruya, "Şu an tam kapanma gibi bir durumu düşünmüyoruz ama her geçen gün vaka sayılarının arttığını görüyoruz." yanıtını verdi.Kısıtlamalara dair bilgi veren Koca, "65 yaş üzerinde aşılama oranının yüksekliğine bağlı olarak illerde bu konuyla ilgili esnetme yapılabilir." diye konuştu.

Bakan Koca'nın açıklamalarında kafeler ve restoranlara yönelik net bir açıklama yapılmadı, kafeler ve restoranlarla ilgili sorular Kabine Toplantısında yanıt bulacak.