Kafeler ve restoranlar açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoran açıklaması

Kafeler ve restoranlar açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kafe ve restoran açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kafeler ve restoranların açılma durumları ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bir süredir vaka sayılarında azalmanın yaşanmasıyla birlikte kafelerin ve restoranların çalışma durumu yeniden gündeme gelmişti. Peki, kafeler ve restoranlar açılacak mı?

Üsküdar’da Hz Ali Camii’nde cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemdeki önemli başlıklara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bu başlıklardan biri de kafeler ve restoranların çalışma durumları oldu.

KAFELER VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Kafeler ve restoranlarla ilgili yöneltilen soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan “Gerek okullarla alakalı, gerekse biliyorsunuz son dönemde bu restoranlarla ilgili, bütün bu açık mekanlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya ister istemez gayret ettik. Ve bu konuda şu anda lokantalarımızı vesaire biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var. Küçük esnafımızı yalnız bırakamayız onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMA DURUMLARI NASIL?

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" hizmeti verecek şekilde satış gerçekleştirebiliyorlar. Müşteriler içeride oturarak yemek yiyemiyor.

KAFELER VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Vaka sayılarında olumlu gelişmelerin devam etmesi, restoran ve kafelerin de belirtilen kurallara uyması durumunda kısa süre içerisinde çalışma durumları ile ilgili yeni açıklamanın gelmesi ve belirli şartların yerine getirilmesi halinde içeride de müşteri kabul etmelerine izin verilmesi bekleniyor. Konuya ilişkin net bir tarih açıklaması ise henüz yok.

"MUSTASYONLA İLGİLİ OLUMSUZ GELİŞMELER VAR"

Koronavirüs tedbirlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Vefat sayılarındaki düşüş beni ciddi manada ümitlendiriyor. Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var doğru, fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum.” dedi.

"VATANDAŞIN EZİLMESİNE TAHAMMÜL EDEMEYİZ"

Son dönemde artan gıda fiyatları ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı “Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz. Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir.” dedi.

 

 

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS