Kani Beko’dan "slogan" açıklaması: "Bazı şeylere gücünüz yetmiyor"

Kani Beko’dan "slogan" açıklaması: "Bazı şeylere gücünüz yetmiyor"

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, sendikalarının genel kurulunda atılan sloganlara ilişkin, "Çalışma Bakanımızı kürsüden dinlemiş olsaydık bizim de kürsüden söyleyeceklerimiz vardı. Ama bazı kitlesel kalabalıklar içinde bazı şeyleri durduramıyorsunuz, gücünüz yetmiyor" dedi.

Beko,

atmış olsaydık, Çalışma Bakanımızı kürsüden dinlemiş olsaydık bizim de kürsüden konuyla ilgili söyleyeceklerimiz vardı. Ama bazı kitlesel kalabalıklar içinde bazı şeyleri durduramıyorsunuz. Gücünüz yetmiyor. Siyasi partilerin mitinglerinde de genel kurullarında da yaşanan bazı olaylar üzülerek söylüyorum bizde de yaşanıyor."

Gazetecilerin Türk-İş tarafından kıdem tazminatı konusunda yapılan açıklamaları hatırlatması üzerine Beko, bu konuda ayrı bir fon kurulmasına gerek olmadığını söyledi.

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel de ülkenin bir kaos döneminden geçtiğini, kriz döneminde birlik ve beraberliğin daha önemli olduğunu kaydederek DİSK'in yanında yer alacaklarını ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS