hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karamollaoğlu:Her türlü bloklaşmaya 'hayır' diyoruz

  Karamollaoğlu:Her türlü bloklaşmaya hayır diyoruz
  expand
  KAYNAK DHA

  SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Biz referandum öncesi bir 'evet' bloğu içinde yer almadığımız gibi, bugün oluşturulmak istenen bir 'hayır' bloğunun da tarafı değiliz. Tıpkı referandumda olduğu gibi, bugünde toplumu kategorize edecek, kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloklaşmaya da 'Hayır' diyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Biz referandum öncesi kardeşliğimiz zarar görmesin, birlik ve beraberliğimiz bozulmasın diye çok dikkatli bir üslup kullandık. Herhangi bir kutuplaşmanın tarafı olmamak için büyük bir çaba harcadık. Bu konuda da hamd olsun başarılı olduk. Böylece toplumda daha büyük gerginliklerin daha keskin kutuplaşmaların yaşanmasına da engel olduk. Ancak bugün görüyoruz ki, referandum sonrası da aynı yanlışlık devam ettirilmeye çalışılıyor. Bunu asla doğru bulmuyoruz.

  'Evet' bloğu içinde yer almadığımız gibi 'hayır' bloğunun da tarafı değiliz

  Biz referandum öncesi bir 'evet' bloğu içinde yer almadığımız gibi, bugün oluşturulmak istenen bir 'hayır' bloğunun da tarafı değiliz. Tıpkı referandumda olduğu gibi, bugünde toplumu kategorize edecek, kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloklaşmaya da 'Hayır' diyoruz.
  Çünkü biz duruşumuzu siyasi hesaplar üzerinden değil, milletimizin talepleri üzerinden yapıyoruz. 'Evet' ya da 'Hayır' gibi düz tanımlamaların ötesinde ilkelerimiz ve değerlerimiz çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizim ölçümüz ise bellidir. Milletimizin ve ülkemizin lehine olacak her türlü oluşumun içinde oluruz. Ama milletimizi kutuplaştıracak, ayrıştıracak her türlü bloğa da babamızın oğlu bile olsa karşı çıkarız."  

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow