Kayıp Uzman Çavuş Sedat Vardar'ın eşi devlete seslendi

Kayıp Uzman Çavuş Sedat Vardar'ın eşi devlete seslendi

Şırnak'ta açık öğretim sınavı için kent merkezine gittikten sonra bir daha haber alınamayan 2 uzman çavuştan Sedat Vardar'ın Balıkesir Ayvalık'ta oturan eşi 36 yaşındaki Aygül Vardar'ın endişeli bekleyişi sürüyor. Çocukları ile eşinin yolunu gözlediğini söyleyen Aygül Vardar, "Sağ salim gelmesini bekliyoruz. Bütün devlet büyüklerimizden bekliyoruz, onu getirsinler" dedi.

Şırnak'ın merkeze bağlı Yeniaslanbaşar Köyü Jandarma Karakolu'nda görevli iki uzman çavuş, geçen cumartesi günü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavlarına girmek için kent merkezine gitti.

Akşam saatlerinde birliklerine dönmeyen Uzman Çavuş Sedat Vardar ile diğer uzman çavuştan bir daha haber alınamadı. Kaçırıldığı sanılan askerlerin bulunması için çalışmalar sürdürüyor.

Kayıp uzman çavuşlardan evli, en küçüğü 3.5 aylık ve en büyüğü 17 yaşında olan 4 çocuk babası 36 yaşındaki Sedat Vardar'ın bir önceki görev yeri Balıkesir Ayvalık'ta oturan karısı Aygül Vardar'ın ise endişeli bekleyiş sürüyor.

Aygül Vardar, her gün İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan bilgi aldığını son olarak iyi olduğu haberinin geldiğini söyledi. Devlet büyüklerine seslenen Aygül Vardar, "Bütün devlet büyüklerimizden bekliyoruz. Bir haber getirsinler, onu getirsinler. Canıyla uğraşıyor orada. Devleti korumak için hepimizi korumak için. Bulsunlar getirsinler. Bekliyoruz" dedi.

Şırnak'a gitmeden önce iki yıl Ayvalık'ta görev yapan Uzman Çavuş Sedat Vardar'ın yolunu gözleyen Aygül Vardar'ı, meslektaşlarının eşleri yalnız bırakmıyor. Geçen salı günü Aygül Vardar'ı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyarete giden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı İsa Arslan, "Kaçırılan meslektaşımızın her zaman yanındayız. Ailesi bizim ailemiz. Her zaman manevi desteğimiz sürecek. Gereken yardımı yapacağız. Biz bu konuda zaten tarafız. Her zaman teröre karşı tarafız. Meslektaşımızın en kısa zamanda kurtarılıp ailesine kavuşmasını bekliyoruz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS