Kesik el cinayeti davası ertelendi

Kesik el cinayeti davası ertelendi

Kocaeli’de 2015 yılının Ocak ayında elleri kesilmiş olarak cesedi bulunan Nuran Dutlu’nun öldürülmesi hakkındaki dava, Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi. Duruşma sanıklardan birine tebligat gitmediği için ertelendi.

2015 yılının Ocak ayında Kocaeli’nin İzmit ve Kandıra ilçelerini birbirine bağlayan D-605 karayolunun Çayırköy mevkiinde elleri kesilmiş bir kadın cesedi bulunmuştu.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan hummalı çalışma sonrasında cesedin Nuran Dutlu isimli kadın olduğu belirlenmiş ve katillerin yakalanması için çalışma başlatılmıştı.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin detaylı çalışmaları ve aylar süren bir dizi operasyon neticesinde, 21 yaşında elleri kesilerek öldürülen Nuran Dutlu’nun katilleri ve suç ortakları olduğu iddia edilen 8 kişi yakalanmıştı. Nuran Dutlu cinayeti ile alakalı yakalanarak mahkemeye çıkartılan sanıklardan Muhammet Y. ile Sertaç Ö.’nün tutuklu yargılanmasına karar verilirken, Arif Ç., Vedat A., Mehmet K., Murat A., Serkan A. ve Mustafa Barış Y.’nin ise tutuksuz yargılanmalarına hükmedilmişti.

Konu ile ilgili duruşmanın 8’inci celsesi Kocaeli Adliyesi 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar Serdar Ö. ve Muhammet Y., Sertaç Ö.’nün avukatı Selman Balta, sanık Vedat A’nın avukatı Tuncay Özdemir, sanık Serkan A’nın avukatı Aybek Terzioğlu, sanık Muhammet Y. avukatı Selin Keskin, sanık Arif Ç.’nin avukatı Şeyma Şirin, Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Görmüş ve anne Görmüş’ün avukatı Esin Yeşilırmak katıldı.

Sanıklar Mehmet K. ve Murat A’nın ön ödeme önerisine uyarak adli para cezasını ödedikleri sanık Mustafa Y’nin tebligata rağmen ödemede bulunmadığı sanık Arif Ç.’ye ise tebligat yapılamadığı anlaşıldı.

Sanıklar birlikte esas hakkında ki savunmasında,” Yazılı savunmalarımızı tekrar ederiz” dediler. Kararını veren mahkeme heyeti sanıklardan Arif Ç.’ye tebligat gitmediği için duruşmayı 14 Mart 2017 tarihine ertelendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS