Kılıçdaroğlu ABD'nin PYD açıklamasını değerlendirdi

Kılıçdaroğlu ABD'nin PYD açıklamasını değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkolojisi Bölümü'nde lenfoma tedavisi gören 7 yaşındaki Barış Akyürek'i ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu ABD'nin PYD açıklamasını değerlendirdi.

'de barışı huzuru sağladıktan sonra onları kendi ülkelerine göndereceğiz' dedik. Şimdi ne diyorlar; 'otobüslere bindirip göndereceğiz' diyorlar. Dün ne  diyorlardı bugün ne diyorlar. 180 derece insan döner mi? bu kadar kısa süre içerisinde böyle bir algı olabilir mi? bu ülkeye acıyorum. Ülkenin iyi yönetilmediğini söylüyorum" diye konuştu. 


"Biz korkmuyoruz. Soruşturma açmazsanız namertsiniz diyoruz" 


 Kılıçdaroğlu, "Bize kızmalarının nedeni kendi başarısızlıklarını dile getirdiğimiz için CHP niye konuşuyor diye. sade vatandaş dile getirdiği zaman hapise atıyorlar. Biz dile getirince savcılara talimat veriyorlar. Soruşturma açıyorlar. Biz korkmuyoruz. Soruşturma açmazsanız namertsiniz diyoruz. Bu ülkenin vatandaşlarının çıkarı için doğruları her zaman söyleriz. TBMM'ye gelip tarafsızlığı üzerine yemin eden o ben değilim. Tarafsızlığı üzerine namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Ana muhalefet partisini eleştirdiği zaman tarafsızlığını kaybediyorsun. O zaman ben sana, diktatör bozuntusu namus ve şeref senin için ne anlama geliyor?" diye sordu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS