Kılıçdaroğlu hakkında ''Cumhurbaşkanı'na hakaret''ten fezleke hazırlandı

Kılıçdaroğlu hakkında ''Cumhurbaşkanı'na hakaret''ten fezleke hazırlandı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında partisinin 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmalar ile, Twitter hesabındaki paylaşımlarla, ''Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği'' gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlandı. Fezleke hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, ''Fezlekeyi hazırlayan kişi savcılık görevini yapmıyor'' dedi.

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmaları ile Twitter hesabındaki paylaşımlarla "Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği" iddiasıyla fezleke hazırladı.


Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesindeki "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan hazırlanan fezleke, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.


Kılıçdaroğlu'ndan HDP'li vekile çok sert tepki


Kılıçdaroğlu-Demirtaş görüşmesinden kareler


Kılıçdaroğlu hakkında Türkiye çapında, AK Parti milletvekilleri ve üyelerinin arasında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişi suç duyurusunda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kılıçdaroğlu hakkında kendisine yönelik ifadeleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açmış, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da resen soruşturma başlatmıştı.


Kılıçdaroğlu'ndan fezleke cevabı


Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmeleri için geldiği TBMM'de, gazetecilerin,Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, partisinin 35. Olağan Kurultayı ve 19Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmalar ile Twitter hesabındaki paylaşımlarında "Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği" gerekçesiyle hazırladığı fezlekeye ilişkin soruyu yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Fezlekeyi hazırlayan kişi, savcılık görevini yapmıyor"değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS