Kılıçdaroğlu Yenikapı'daki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne gidiyor

Kılıçdaroğlu Yenikapı'daki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne gidiyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenikapı'da pazar günü yapılacak 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılma kararı aldı. Kılıçdaroğlu, mitinge katılma kararını Binali Yıldırım'a telefonla iletti.

CHP yönetimi, İstanbul Yenikapı'da bu pazar yapılacak olan ''Demokrasi ve Şehitler Mitingi''ne daveti değerlendirmek üzere olağanüstü toplandı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mitinge katılmayacağını, parti yöneticilerinin orada olacağını açıklamıştı.


Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Sayın Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum" diyerek Kılıçdaroğlu'na mitinge katılması yönünde çağrı yapmıştı, Başbakan Binali Yıldırım da CHP Lideri'ni arayarak daveti yinelemişti.


CHP'nin kararı, MYK toplantısında netleşti. Açıklamayı CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinge katılacağını söyledi.


AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da yaptığı açıklamada, ''Gün birlik olma günü dedik. 15 Temmuz İstiklâl mücadelesinde iktidarıyla muhalefetiyle birlik olduk. Yenikapı kararı için CHP'yi kutluyorum'' dedi.


AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu da konuyla ilgili, ''15 Temmuz kabusunu beraber atlattık. Böyle olunca bu güç birliğini devam ettirmemiz gerekiyor. Kılıçdaroğlu'nun bu kararı almış olması bizi sevindirmiştir'' dedi.


Kemal Kılıçdaroğlu, mitinge katılma kararını Binali Yıldırım'ı telefonla arayarak iletti. Görüşmede, 'Meclis'teki tüm siyasi partilerin mitinge çağrılması gerektiğini söyledi. Miting alanında büyük bir Atatürk posteri asılmasını rica etti. 


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise mitinge katılacağını duyurmuştu.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS