Kemal Kılıçdaroğlu'na mermi atan serbest

Kemal Kılıçdaroğlu'na mermi atan serbest

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Fatih Camii'ndeki olaylara ilişkin kurşun atan kişinin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan ikisinin cinsel taciz, uyuşturucu, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından daha önceden polise geliş kayıtları olduğu belirlendi. Kılıçdaroğlu'nun önüne mermi atan şüphelinin ise şehidin dayısı olduğu öğrenildi. 4 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atılması olayıyla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.


Gözaltına alınanlardan birinin üzerindeki çevik kuvvet polislerinin giydiği üniforma olması dikkat çekti. Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 4 kişi polis tarafından sorgulanacak.


İşte Kemal Kılıçdaroğlu'na mermi atan kişi


Kılıçdaroğlu'na kurşun atan şüpheli gazetecilerin "Amacınız ne idi?" sorusunu yanıtsız bıraktı.


Üzerinde çevik kuvvet polislerinin giydiği üniforma, kollarında ve boynunda dövme bulunan kişi ise yüzünü elleriyle kapatarak emniyete girdi.


Kılıçdaroğlu kendisine atılan kurşunu gösterdi


Şehit cenazesinde protesto edilen Kemal Kılıçdaroğlu cenaze töreni sonrası basın toplantısı düzenleyip kendisine atılan kurşunu polise teslim edeceğini açıklamıştı.


Sabıkalı çıktılar


Cinayet Büro Amirliğine getirilerek olayla ilgili sorgulanan şüphelilerden kurşunu atan İrfan C. (38)'nin şehitlerden birinin dayısı olduğu tespit edildi.


Cenaze sırasında çelenkleri attıkları ve İrfan C. ile birlikte hareket ettikleri için yakalanan Tunç E. (29), Kadir Can A. (30) ve Yusuf T. (30) Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutuluyor.


Şüphelilerden Tunç E.'nin daha önceden uyuşturucu bulundurmak, güveni kötüye kullanmak ve yaralama suçlarından polise geliş kaydı olduğu tespit edildi.


Diğer şüpheli Kadir Can A.'nın da önceden uyuşturucu bulundurmak ve cinsel taciz suçlarından polise geliş kaydı olduğu öğrenildi.


Poliste ifadeleri alınacak şüphelilerden İrfan C. hakkında silahlı saldırı, diğer şüpheliler ile ilgili ise mala zarar vermek suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.


4 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS