Kınalıada'da yazar Gün Zileli'nin evine taşlı saldırı

Kınalıada'da yazar Gün Zileli'nin evine taşlı saldırı

Kınalıada'da yazar Gün Zileli'nin evine taşlı saldırı

Kınalıada'da yaşayan Gün Zileli'nin evine kimliği belirsiz kişilerce taşlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda Zileli ve eşi yara almazken, evlerinin camları kırıldı. Zileli, yerel seçimlerin öncesinde de AK Parti seçim bürosu önünde tartışma yaşadığı bir grubun sopalı saldırısına uğramıştı.

Yazar Gün Zileli'nin Kınalıada'daki evine dün gece saatlerinde taşlı saldırıda bulunuldu. Saat 23.25 sıralarında meydana gelen saldırıda Zileli'nin evinin camı kırıldı.  Saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin kim olduğunun belirlenemediği saldırıyla ilgili polis inceleme başlattı.

Gün Zileli yerel seçimlerin öncesinde de Kınalıada'da bir grup AK Parti'linin sopalı saldırısına uğramıştı. Seçim bürosu açılışı gerçekleştiren grupla tartışma yaşayan Zileli ve beraberindeki arkadaşları, yaklaşık 40 kişilik bir grup tarafından sopalarla dövülmüş, araya giren ada halkı tarafından linç edilmekten kurtulmuştu.

Evine yönelik saldırıya ilişkin kişisel web sitesinden bir açıklama metni yayımlayan Zileli, "Tabii ki, elimizde kanıt olmadan kimseyi veya herhangi bir topluluğu suçlayacak değiliz. Fakat bu saldırının bir önceki saldırıyla bağlantılı olduğuna, bu işi en azından o topluluğun içinden bir grubun önceden planlayarak örgütlediğine hiç kuşku yoktur" dedi.