Kız kardeşi Ceylan'ı 10 bin lira için öldürmüş

Kız kardeşi Ceylan'ı 10 bin lira için öldürmüş

İstanbul Ataşehir'de 24 yaşındaki kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu uykudan uyandırıp öldürdükten sonra kaçan ve 280 gün sonra yakalanan ağabey Erhan Timuroğlu cinayeti neden işlediğini anlattı.

Kız kardeşi Ceylan’ı öldürüp kaçtıktan 260 gün sonra yakalanan ağabey Erhan Timuroğlu, arkadaşlarının kendisine söylediği “Kız kardeşine ve iş ortağına sahip çık” sözleri ve ortağının kız kardeşine gönderdiği 10 bin TL nedeniyle cinayeti işlediğini iddia etti.


Habertürk gazetesinde yer alan habere göre Erhan Timuroğlu, İstanbul Ataşehir’de 28 Şubat gecesi 24 yaşındaki kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu uykudan uyandırıp tabancayla öldürmüş, firardayken eski ortağının işyerini kurşulamış ve cinayetten 260 gün sonra yakalanmıştı. Tutuklanan Timuroğlu, poliste susma hakkını kullanmış, sonra savcılıkta 2 sayfalık ifade vermişti. Timuroğlu, savcılık ifadesinde kız kardeşinin bir ilişkisi olduğunu iddia etti ve şunları anlattı:


Kızkardeşini öldürdüğü iddia edilen Erhan Timuroğlu tutuklandı


'Ona araba hediye edecektim'


“Bostancı’da restoran işletirken Bekir’le tanıştık. Kafamız uyuştu. İş ortaklığına girdik. Ailesini de tanıyordum. Başından 2 evlilik geçmişti. Bu olaydan bir süre önce Ceylan’ın doğum günü vardı. Doğum gününe katılamadım. Ona telefonda bir araba hediye edeceğimi söyledim, arabayı almak üzere Bekir’in galerisini gelmesini istedim. Bekir’le orada tanıştılar. Zaman zaman kardeşime o şahıstan uzak durmasını söylüyordum.”


Kardeşini öldürdüğü gece Ceylan’ın çocukluğundan bu yana tanıdığı arkadaşlarını yolda gördüğünü aktaran Timuroğlu, şunları ifade etti:


Kardeşini öldüren Erhan Timuroğlu için haraç iddiası


'Kız kardeşimin hesabına para yatırmış'


“Bir ağabey olarak gece saati olduğu için ‘Akıllı olun, buralarda dolaşmayın’ diye nasihatta bulundum. Arkadaşları bana ‘Sen önce kız kardeşine ve iş ortağına sahip çık’ dedi. Çok şaşırdım. Kız kardeşimin erkek arkadaşı vardı. Ceylan’ı istemeye geleceklerdi. Bekir’i aradım. Ulaşamadım. Muhtemelen Bekir’i bu durumdan haberdar etmişlerdi. Sonra kardeşimin arkadaşlarından Bekir T.’nin kız kardeşimin banka hesabına 10 bin lira para yatırdığını da duydum. İyice dolmuştum. O tarihte Ceylan, anne ve babamla kalıyordu. Üzerimde tabanca vardı. Eve gittim, bu olay yaşandı.”


Gece eve aldığı sevgilisiyle kocasını öldüren kadın tutuklandı


Tehdit mesajı yazınca kurşunladım


Firardayken sosyal medyada açılan sayfadan paylaşılan tehdit mesajlarını Bekir T.’nin yazdığını iddia eden Timuroğlu, bu nedenle işyerini kurşun yağmuruna tuttuğunu anlattı. Ergenekon davası sanıklarından Timuroğlu, Cumhuriyet Gazetesi’ne el bombası atılması ile Danıştay baskınına katıldığı gerekçesiyle 8 yıl hapis yatmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS