Koç Holding'in dergisi Mustafa Koç özel sayısı yayımladı

Koç Holding'in dergisi Mustafa Koç özel sayısı yayımladı

Koç Holding'in kurumsal dergisi "Bizden Haberler", 21 Ocak'ta kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç için özel sayı yayımladı.

Dergide, Mustafa Koç'un çocukluğundan başlayarak, ölümüne kadar hayatından kesitlere yer verildi. Ayrıca, o dönemlere ait pek çok fotoğraf da okuyucularla paylaşıldı.


Özel sayıda, Mustafa Koç'un fotoğrafının altında "Değerlerinle, sonsuzluğa..." ifadesi yer aldı. 24 Ocak Pazar günü Koç Holding’te Mustafa V. Koç için düzenlenen törende, Koç Holding Ceo'su Levent Çakıroğlu’nun yaptığı konuşmaya da yer verilen özel sayıda, Mustafa Koç'un hayatından kesitler, "Mutlu Bir Hayata Başlangıç 1960-1975", "Emin Adımlar 1973-2003", "Yeni Ufuklara Doğru 2003-2016", "Tutkuyla Yaşamak" ve "Veda" bölümleriyle sunuldu.


"Veda" bölümündeki "Herkes için hüzünlüydü Mustafa V. Koç’u uğurlamak. Tüm hayatında olduğu gibi, cenazesinde de kendisini tanıyan ya da tanımayan herkesi inançları ve değerleri etrafında birleştirdi" vurgusu dikkat çekti.  


DOĞUM: 1960


Mustafa V. Koç, 1960 yılının 29 Ekim'inde dünyaya geldi. Bayram coşkusu içinde doğan bu çocuk, o dönem ilk torun olarak tüm ailenin de mutluluk kaynağıydı. Baba Rahmi M. Koç yıllar sonra onun doğduğu ilk günü mutlu bir tebessümle şu şekilde anlatıyordu: “Doğduğu ilk günü daha dün gibi hatırlıyorum. Hemşireler kucaklarında Mustafa ile gelerek 'bir oğlunuz oldu' dediklerinde, bir baba olarak fevkalade sevinmiştim."


Rahmi M. Koç'un tasviriyle “mısır püskülü gibi sapsarı" saçları olan Mustafa'nın doğumu, sadece anne babasını değil, herkesi mutlu etmişti. Mustafa V. Koç'un halası Semahat Arsel, onun doğduğu gün duyduğu mutluluğu daha sonra şu sözlerle anlatacaktı: “Mustafa'nın doğumu bütün ailede büyük bir sevinç olmuştu. Çünkü bizden sonraki kuşaktan ilk çocuk oydu."


KENDİ SÖZLERİNDEN...


Özel sayıda ayrıca, Mustafa Koç'un hafızalara kazınan cümleleri ile bazı fotoğrafları da okuyucularla paylaşıldı. İşte o sözlerden bazıları:


“Hepimizin bu dünyada sınırlı zamanı var ve hayatlarımızı mümkün olan en dolu şekilde yaşamak için birbirimizi yüreklendirmemiz gerekiyor."


"İnsan belli bir yaşa gelip, sorumlulukları artınca bir ülkenin geleceği olan çocukların önemini bir kez daha anlıyor. Verdiğiniz tüm iyi ve güzel değerleri, bilgileri büyük bir hevesle özümsediklerini görmek insanda bambaşka duygular yaratıyor."


“Bir aile şirketinin devamını sağlaması için kültürünün bir parçası haline getirmesi gereken önemli bir husus kurumsallıktır. Koç Holding kurumsal yönetimde en yüksek standartlara ulaşabilmek için bu alandaki gerekli adımları atmaya başlayan ilk şirketlerden biridir."


“Yüksek düzeyde yaşam memnuniyeti ve evdeki huzur için her işadamının bir hobisi olmalı."“Anı yakalamak, hayatın anlardan ibaret olduğunu gösteriyor. Ne olacağımızı bilmiyoruz, bu yüzden de her anımız çok kıymetli."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS