hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kocaeli'ndeki HDP protestosunda 9 kişi serbest

  Kocaelindeki HDP protestosunda 9 kişi serbest
  expand
  KAYNAKAA

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan ve çıkan olaylar üzerine gözaltına alınan 9 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HDP Darıca İlçe Başkanlığı önünde Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto etmek için toplanan gruptan gözaltına alınan 9 şüphelinin, Gebze Adliyesindeki sorgusu tamamlandı.

  Kılıçdaroğlu'ndan suç duyurularına tepki

  Şüpheliler Hasan Z, Emrah Ç, Abdullah D, Eser T, Mehmet Y, Mehmet Selim A, Ömer U, Enes A. ve Ramazan C, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  30 Ekim Pazar günü Kışanak ve Anlı'nın gözaltına alınmasını protesto için HDP Darıca İlçe Başkanlığı önünde toplanan grup, polisin "Basın açıklamasını parti binasında yapmaları" uyarısına itiraz etmişti.

  Uyarıyı dikkate almayan ve taşkınlık çıkaran gruba müdahale eden polis, 20 kişiyi gözaltına almıştı.

  Dün adliyeye sevk edilen HDP İl Başkanı İbrahim Ergin ev hapsi, diğer 9 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

  Öte yandan, gözaltına alınan S.Y. de yaşı 18'ten küçük olduğu gerekçesiyle savcılık talimatıyla emniyetten salıverilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow