hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika konut kredisi haberleri: Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ev kredisi yüzde kaç?

  Son dakika konut kredisi haberleri: Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ev kredisi yüzde kaç
  expand

  Konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen kişiler kamu bankalarının son dakika açıklamasının ardından Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ın başvuru sürecini takibe aldı. Ev kredisi destek paketine kamu katılım bankalarının da destek vermesi kredi çekilebilecek banka sayısını artırdı. İşte son dakika konut kredisi haberleri ve kredilerle ilgili bilinmesi gereken detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs sonrası normalleşme sürecine destek vermek isteyen kamu bankaları kredi destek paketlerini açıkladı. 4 farklı alanda verilecek krediler içerisinde ilgi gören kredilerden biri de konut kredisi oldu. 15 yıl vade ve 12 ay geri ödemesiz gibi imkanların sunulduğu kredide ödeme kolaylığı sağlanacak.

  KATILIM BANKALARINDAN SON DAKİKA KONUT KREDİSİ AÇIKLAMASI

  Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın kredi paketlerine bir destek de katılım bankalarından geldi. Kredi paketlerini kamu katılım bankaları da verecek.

  SIFIR KONUT KREDİSİ NASIL OLACAK?

  Konut desteği kapsamında sıfır ve 1. el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 faizle finansman sunulacak.

  Yani Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkank’a sıfır konut kredisi için başvuran kişiler sıfır konut için başvuru yaptıkları takdirde 12 ay geri ödemesiz, 15 yıl vade ve yüzde 0,64 faiz imkanına sahip olacak.

  Diledikleri takdirde ilk yıl ödeme yapmayacak olan kişiler 15 yıl boyunca daha düşük taksitlerle ödeme yapabilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ FAİZİ YÜZDE 0,74 

  İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

  Bu "tarihi" imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup 3 büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL'ye kadar kredi kullandırılabilecek. Kredi kullanımında yüzde 10'dan başlayan, düşük öz kaynak/peşinat oranı uygulanacak.

  Son dakika konut kredisi haberleri: Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ev kredisi yüzde kaç

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow