KPSS HES kodu ve KPSS giriş belgesi alma! ÖSYM AİS giriş sayfası

KPSS HES kodu ve KPSS giriş belgesi alma! ÖSYM AİS giriş sayfası

KPSS HES kodu ve giriş sayfası yarın yapılacak KPSS Lisans sınavı öncesinde en çok merak edilip araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, KPSS HES kodu almak şart mı? Merak edilen detayları ve gerekli belgeleri sizler için haberimizde derledik. İşte, KPSSS giriş belgesi çıkarma sayfası…

KPSS Lisans sınavı öncesi geri sayım sürüyor. Adaylar yarın sınava girecekler. Sınav öncesinde en çok merak edilip araştırılanlar arasında ise “KPSS HES kodu nasıl alınır?” ve “KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır?” sorularının cevabı var. Peki, KPSS sınav giriş belgesi ve HES kodu nasıl alınır? KPSS HES kodu almak şart mı? İşte, merak edilen detaylar…

ÖSYM Başkanı Aygün yaptığı açıklamada, "KPSS ve diğer sınavlarımızda Kovid-19 pandemi önlemlerini uygulamaya devam ediyoruz.

Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar, HES kodlarından belirlenecek ve sınav merkezlerimizde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar." ifadelerini kullandı. 

HES KODU NASIL ALINIR?

HES kodu, "Hayat Eve Sığar" mobil uygulaması üzerinden "HES kodu işlemleri" bölümüne girilerek alınabiliyor. Ardından "HES kodu oluştur" butonuna tıklanacak ve kod kullanım süresi seçilecek ve kod oluşturuluyor.

Uygulamada kod üretimi, üretilen kodun süre ile kısıtlanması, paylaşılması, silinmesi gibi tüm yönetim, vatandaşların kendi kontrolünde. Vatandaşlar, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden dilediği sayıda kod üretebilecek. Hangi kodu, hangi kurumla paylaştığının listesini görüntüleyebilecek, dilerse iptal edebilecek ya da yetkilerini kaldırabiliyor.

HES uygulamasını indirdikten sonra HES kodu işlemleri panelinden yeni kod ekle diyerek ÖSYM sınavları için HES kodu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HES Kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

KPSS GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

KPSS giriş belgesi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası AİS üzerinden ÖSYM e-Devlet uzantısı ile giriş yapılarak veya direk ÖSYM şifresi ile sisteme giriş yapılarak rahatlıkla çıkarılabilir. Sınav giriş belgesinin olmaması halinde adaylar sınava alınmayacaklar.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS