KPSS ÖABT ne zaman bitecek? 2019 KPSS ÖABT kaç dakika sürecek?

KPSS ÖABT ne zaman bitecek? 2019 KPSS ÖABT kaç dakika sürecek?
Sınava girecek öğrencilerin okullara güvenli şekilde ulaşmaları için polis ek güvenlik önlemi alırken, sabah oturumunda İzmir'de herhangi bir sorun yaşanmadı. KPSS Genel Yetenek- Genel Kültür Oturumu saat 10.15'te başladı. Saat 10.00'dan sonra adaylar sınav binalarına alınmadı. Genel yetenek ve genel kültür testlerindeki 120 soruyu cevaplamaları için 130 dakika verildi. Adaylar içeride ter dökerken, yakınları da onlar için dışarıda Kuran-ı Kerim okudu, dua etti.

“KPSS ÖABT kaç dakika sürecek?” sorularının cevabı, bugün ki ikinci oturuma giren kamu personeli adayları tarafından merakla araştırılıyor. Bilindiği gibi Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavlarının sonuncusu bugün yapılıyor. İkinci oturuma giren kamu personeli adayları ve en çok da dışarıda adayları bekleyen yakınları sınavın ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Peki, 2019 KPSS saat kaçta bitecek? İşte merak edilen soruların cevabı….

KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgisi ikinci oturum sınavlarına giren adayların yakınları “KPSS ÖABT kaç dakika sürecek?” sorusunun cevabını araştırıyor. ÖSYM tarafından sınavın süresi ve ne zaman başlayıp biteceği yayınlanan sınav kılavuzunda en ince detayına kadar belirtildi. Peki, KPSS saat kaçta bitecek? İşte merak edilenlerle ilgili ÖSYM kılavuzunda yer alan bilgiler…

KPSS ÖABT BAŞLAMA VE BİTİŞ SAATLERİ

KPSS ÖABT’nin ilk oturumunda gerçekleşecek olan  İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği (Lise), Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği sınavları saat 10.15’te başlayıp 150 dakika sürecek ve saat 12.45’te sona erecek.

Türkçe, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi, Okul Öncesi, İngilizce, Sınıf Öğretmenlikleri ile İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği sınavları ise 14.45’te başlayıp 120 dakika sürecek ve saat 16.45’te sona erecek.

Böylelikle 2019 KPSS A Grubu Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları da sona ermiş olacak.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ SAAT 10.00’A KADAR AÇIK KALDI

Öte yandan sınav için ilçe nüfus müdürlükleri de açık olacak. Konuyla ilgili ÖSYM’den şu açıklama yapıldı:

28 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 28 Temmuz 2019 Pazar günü  07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-ÖABT başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-ÖABT Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

KPSS SINAV GRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS