KPSS sınav yerleri: KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgesi yayınlandı

KPSS sınav yerleri: KPSS Ortaöğretim sınav giriş belgesi yayınlandı

KPSS Ortaöğretim sınav yerleri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin internet başvuru adresi AİS'te yayınlandı. Sınava girecek olan adayların giriş belgesini alma zorunluğu vardır. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda dikkat edilecek hususlar haber içeriğimizde yer almaktadır. Sınav saati yanınızda ne olması gerekiyor, ne olmaması gerekiyor. Uzmanlar uyarıyor: Sınav stresinden ötürü bildiklerinizi unutabilirsiniz.

KPSS Ortaöğretim sınavına üç (3) gün kaldı. KPSS sınav yerleri Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kendi sitesinde açıklandı. Sınava girecek olanlar sınav giriş belgesini "mutlaka" almalıdır. Giriş belgesini alanlar için önemi bir uyaru: T.C Kimlik belgenizde "T.C Kimlik Numarası" muhakkak olmalı. Olmayanlar sınava giremeyecekler. Sınava dair merak edilenler...


ŞİFRE YENİLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Sınav zamanı ve saati


Kamu Personeli Seçme sınavına girecek olan ortaöğretim lise mezunları sınava ne zaman girecekler? ÖSYM yeni sınav tarihini ve yeni sınav saatini yayınladı. Buna göre sınav 20 Kasım 2016 Pazar günü gerçekleşecek. Sınav saat ise: 10:00


BELGEYİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ



Sınav zamanında yanınızda olması gerekenler nelerdir?


Sınava girecek olan adaylar, T.C kimlik belgeleriyle gelmeli. Kimlik belgelerinde T.C kimlik numarası “muhakkak” olmalıdır. Numarası olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Önlisans sınavı günü nüfus müdürlükleri açıkken, 20 Kasım’da yapılacak sınavda nüfus müdürlüklerin açık olması bekleniyor. Ayrıca adayın kimliğindeki fotoğraf yeni çekilmiş olmalıdır.


Sınav zamanında yanınızda olmaması gerekenler?


Kurumun en çok hassas olduğu durumlardan birisi de adayın yanında olmaması gereken materyallerdir. Bu materyaller adayın yanındaysa sınava giremez, girerse de sınavı geçerli olamaz. Cüzdan, saat (elektronik veya normal), çanta, hesap makinesi, pergel, cetvel, kalem, silgi, müsvedde kağıt, cep telefonu, anahtarlık, sigara, çakmak, tespih, içecek (su haricindeki içecekler yasaktır), yiyecek, ilaç ( raporu olmayan ilaç kabul edilmeyecektir), elektronik eşyalar (kablosuz bluetooth gibi materyaller), metal olan eşyalar (iğneler ve kemer haricinde)


Sınav stresi nasıl yenilir?


2017 yılında Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 70 bin memur alımı olacağını açıkladıktan sonra, sınava giren ve sınava girecek olan adaylarda heyecan ve stres aynı anda yaşamaya başladı. Devlet kadrolarında memur olmak için sınava giren adaylar sınav stresini nasıl yenebilir?


1) Birçok aday bir yıl boyunca sınava disiplinli ve programlı çalışmasına rağmen, sınavda istediği puanı alamamaktadır. Sınavda heyecan ve stresten ötürü birçok soruyu yanlış yapan adaylar öncelikle kendine "inanmalı". Sınava girip başarılı olacağına inanan adaylar, strese ve heyecana girmeden "özgüven"i sağlam bir şekilde soruları çözdükleri an daha başarılı sonuçlar alacaktır. 


2) Sınav zamanı adaylar "saat"e çok bakmamalı, soruya odaklanmalıdır. Aday her saate baktığında stres yoğun olacak ve baskı içinde soruları çözmeye çalışacak. Bu durumda soruların yanlış yapma olasılığı oldukça yüksektir. Aday sınava girmeden önce duvardaki saate en fazla 3 kez bakmalı. Ve ona göre kendini ayarlamalıdır. 


3) Türkçe paragraf sorularında adaylar ilk başta soruyu okumalı, istenen ne ise o soruda anlamalı, ondan sonra paragraf okunmalıdır. Aday paragraf sorularında bu sistemi kullanırsa, bir dakikayı aşmadan soruya cevap verebilecektir. 


4) Tarih ve Coğrafya'da sorulan öncüllü sorularda "ihtimal" üzerinden hareket edilmemeli. Bir şıkta adayın bilgisi yoksa o soruya cevap vermemesi, yanlış yapmasından daha uygun olacaktır. 


5) Yapmadığı sorularda boş bıracak olan adayların en büyük kabusu "kaydırma"dır. Kaçıncı soruyu yapıyorsa muhakkak testte ona göre doldurmalı, kaydırmama yapmama üzerinden dikkatli olmalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS