hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Küçükçekmece'deki silahlı saldırı! AK Parti adayı Yeniay'dan açıklama

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay, seçim çalışmaları sırasında düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. "Bu saldırı bize yönelik planlı bir terör girişimidir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Küçükçekmece Başkan Adayı Aziz Yeniay'ın açıklaması şu şekilde;

  Bu bir terör saldırısıdır bu bir organize suç örgütü girişimidir. Bu bir planlı eylemdir. Savcılık tarafından olay titizlikle inceleniyor. Bizim hiç kimseyle bireysel bir husumetimiz yok. 

  Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada "AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması yaptığı sırada gerçekleştirilen silahlı saldırıyla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli soruşturma kapsamında; 26 şüpheli adliyeye sevk edilmiş, 3’ü 18 yaşının altında toplam 16 şüpheli tutuklanmış, 1’i 18 yaşının altında 5 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 5 şüpheli ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştır. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyen, demokrasimize yönelik bu tür hain saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır." dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saldırıyla ilgili gözaltına alınanlardan 13 kişi tutuklamaya sevk edildi

  Ak Parti Küçükçekmece Belediye başkan adayı Aziz Yeniay'ın bir dernekte gerçekleştirdiği 'Mardinliler Buluşması' programı sırasında düzenlenen silahlı saldırının ardından biri kadın 4'ü 18 yaşından küçük toplam 26 şüpheli gözaltına alınmıştı.

  Şüpheliler bugün emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adalet Sarayı'na sevk edildi. İlk olarak Cumhuriyet Savcısına ifade verdikten sonra mahkemeye sevk edilen 18 yaşından küçük olan 4 şüpheliden 3'ü tutuklanarak ceza evine gönderildi. Suça itilen bir çocuk ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Daha sonra ise savcılık ifadeleri tamamlanan 5 kişi serbest bırakılırken, 13 kişi tutuklanma telebiyle, 4'ü ise adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow