'Kuyu'ya düşen köpeğin yardım çığlıklarını günler sonra çocuklar düştü

'Kuyu'ya düşen köpeğin yardım çığlıklarını günler sonra çocuklar düştü

Pendik'te boş bir arsadaki kuyuya düşen köpek günler sonra sesini duyan çocukların haber vermesi üzerine kurtarıldı. Belediye ve ifaiye ekiplerince mahsur kaldığı yerden çıkarılan köpek tedavi altına alındı.

Pendik’te metrelerce derinlikteki su kuyusuna düşen ve uzun süre orada mahsur kalan köpeği ekipler adeta bir komando gibi çalışarak kurtardı. Tüm bu yaşanan kurtarma anları ise kameralarca saniye saniye kaydedildi.


Sondaj kuyusuna düşen 2 yavru köpek kurtarıldı


Beykoz’da 11 gün boyunca mahsur kaldığı kuyudan adeta ülke genelindeki bir serferberlik sonucu çıkarılan ve sonra da "Kuyu" adı verilen köpeğinki benzeri bir olay da Pendik'te yaşandı.


Kuyuya düşen kör köpeği 4 gün sonra kurtardılar


Velibaba Mahallesi Tanyeri Sokakta etrafı çevrili boş bir araziden gelen sesleri duyan çocuklar arsadaki su kuyusuna düşen köpeği fark ettiler. Durumun iletildiği Pendik Belediyesi ekipleri harekete geçti. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Veteriner İşleri Birimi’nin nöbetçi ekipleri ve İtfaiye birlikte kurtarma operasyonu başlattı. 10 metre derinlikteki kuyuya giren ekipler yaralı köpeği kurtarmak için uzun süre uğraştılar. Islık çalarak uyandırmaya çalıştıkları köpeğin günlerdir düştüğü kuyuda mahsur olduğu anlaşıldı. Kuyunun daralan kısmından aşağıya inen görevliler bir ağ yardımıyla köpeği mahsur kaldığı yerden çıkardı. Kurtarma anları da kameralarca kaydedildi.


'Kuyu'nun yeni evi belli oldu


Bakım evine nakledilen köpeğin tedavisine hemen başlandı. Yapılan muayenede köpekte belirgin bir incinme, yaralanma ya da kemik kırılması olmadığı ancak uzun süre kuyuda kalmasından dolayı vücut ısısının düştüğü, açlık ve susuzluğa bağlı olarak bitkin düştüğü tespit edildi. Serum bağlanarak vücut değerlerinin normal seviyeleri getirilmesi sağlanan köpek, gerekli tedavilerine başlanarak müşahede altına alındı. Yetkililer köpeğin durumunun iyiye gittiğini bildirdiler.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS