hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK 2019 burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

  KYK 2019 burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak
  expand

  Burs ve kredi başvuruları Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kısa süre içerisinde başlatılacak. Kurumdan yapılacak açıklama sonrasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek olan adaylar eğitim desteği alabilmek için başvurularını yapacaklar. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burs başvuruları için geri sayım sürüyor. KYK kredi ve burs başvuruları ile kurumdan eğitim desteği alacak öğrenciler belirlenecek. Bazı kriterler göz önüne alınarak yapılacak olan değerlendirmede burs almaya hak kazanacak öğrenciler belirlenecek. Dileyen öğrenciler de kredi seçeneğini işaretledikleri takdirde burs çıkmaması durumunda kredi alabilecekler.

  Burslar geri ödemesiz olarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek. Ancak çeşitli kriterlerin yerine getirilmemesi durumunda burslar kesilebiliyor. Krediler ise geri ödemeli olduğu için belirli tarihler arasında kesintisiz olarak alınabilir. Peki, burs başvuruları hangi tarihte başlayacak?

  KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Kurumdan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de başvuru işlemlerinin 2019 Ekim ayı içerisinde başlaması bekleniyor. Yine aynı ay içerisinde yapılacak değerlendirme sonrasında hangi öğrenciye burs hangi öğrenciye kredi verileceğinin duyurulacağı tahmin ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow