KYK burs başvurularında son gün! KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvurularında son gün! KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ve kredi başvurularında sona gelindi. Üniversite öğrencileri tarafından merakla beklenen başvurular geçtiğimiz hafta başlamıştı. Bugün ise başvuruların son günü. Kurumdan yapılan açıklamada, başvuru için son gelindiği vurgulanıp, son KYK burs başvurusunun saat kaça kadar yapılabileceği bilgisi verildi. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen detaylar…

KYK burs ve kredi başvuruları bugün sona eriyor. Son başvurularla ilgili KYK’dan yapılan uyarıda, başvuruların saat kaça kadar yapılacağı bilgisine de yer verildi. Öte yandan başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da merak edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KYK burs başvuruları ile ilgili merak edilen detaylar…

BURS BAŞVURULARINDA KİMLER ÖNCELİKLİ SIRADA?

Şehit/gazi çocukları (şehit bekâr ise bekâr kardeşi/gazi bekâr ise kendisi), anne ve babası (her ikisi de) vefat edenler, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olanlar, lise ve dengi öğrenimlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı sevgi evlerinde tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular KYK bursundan öncelikli olarak faydalanıyor.

KYK SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ya ad Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden sonuç açıklanma tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak 21 Ekim yani bugün saat 23.59'da sona erecek olan başvuruların ardından kurumlardan yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Sonuçların Ekim ayı içerisinde açıklanması durumunda da adaylar Kasım 2019 tarihi itibariyle ilk burslarını alabilecekler.

AYLIK BURS VE KREDİ ÜCRETİ NE KADAR?

2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak. Yani 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alacaklar. Kredi ve burs ücretlerindeki artışın da yine önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS