KYK burs sonuçları ne zaman açıklanıyor? (2020 burs ve kredi sonucu)

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanıyor? (2020 burs ve kredi sonucu)

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanıyor? (2020 burs ve kredi sonucu)

KYK sonuçları duyurulduğunda burs ve kredi başvuruları için geri sayım sona erecek. Binlerce üniversite öğrencisinin tamamladığı başvurular sonrasında adaylar belirli kriterlere göre değerlendiriliyor ve burs almaya hak kazanan kişiler açıklanıyor. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, öğrencilere ilk aylıklarını hangi tarihte alacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KYK burs başvuru sonucu ile GSB’ye bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği alacak öğrenciler ortaya çıkacak. Peki, burs sonuçları ne zaman açıklanacak ve öğrencilere ne kadar ödeme yapılacak?

KYK SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği alacak öğrencilerin belli olacağı sonuçların kasım ayı içerisinde açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra bazı öğrenciler burs alacak dileyen öğrenciler ise geri ödemeli eğitim kredisi seçeneğinden faydalanabilecekler.

Sonuçların ise GSB’nin ya da KYK’nın internet adresi içerisinde yer alması bekleniyor. KYK sonuçları ile ilgili detaylar ve son dakika gelişmeleri KYK’nın ya da GSB’nin resmi internet adreslerinde bulunan ‘duyurular’ sayfası üzerinden takip edilebilir.

İLK BURSLAR NE ZAMAN YATACAK?

Sonuçların kasım ayı içerisinde açıklanacağı düşünülürse adaylar ilk ödemelerini aralık ayı içerisinde alacaklar.

2020 BURS ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

2020 burs ve kredi ücreti ile ilgili yapılacak değerlendirme sonrasında yeni ücretler de duyurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada aylık burs ve kredi ücretlerine artış yapılacağının müjdesini vermişti.