hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? Burs ücreti ne kadar?

  KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak Burs ücreti ne kadar
  expand

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi başvuruları ile ilgili süreci kısa süre sonra başlayacak. KYK burs başvuruları sonrasında yapılacak değerlendirme ile kurumdan eğitim desteği alacak öğrenciler belirlenecek. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak, başvurular nereden yapılabilecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burs başvuruları için geri sayım devam ediyor. Kısa süre önce tamamlanan KYK yurt başvuruları sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Yurtlara yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardındansa gözler KYK burs ve kredi başvurularına çevrilecek.

  Peki, KYK kredi başvuruları ne zaman başlayacak, öğrencileri 2019 yılı için aylık ne kadar burs ücreti alacaklar? İşte tüm detaylarıyla kredi ve burs süreciyle ilgili bilinmesi gerekenler…

  BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Burs başvuruları e-Devlet’te Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı hizmetler arasında yer alacak. Başvuruların erişime açılmasının ardından adaylar kendilerine tanınan süre içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

  BAŞVURULAR HANGİ TARİHTE BAŞLIYOR?

  Burs başvurularının başlama tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. KYK burs başvurusu için öngörülen süreç, geçtiğimiz yıl baz alınırsa eylül ayının başı olacak.

  KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR?

  2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılması ve 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alması bekleniyor.     

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow