KYK burs ücreti belli oldu! Peki, KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ücreti belli oldu! Peki, KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için geri sayım sürüyor. Geçtiğimiz yıl kasım ayı içerisinde açıklanan sonuçlar kapsamında KYK’dan burs alacak öğrenciler duyurulmuştu. Peki, bu yıl KYK sonuçları ne zaman açıklanacak, adaylar sonuçları nereden öğrenebilecek?

KYK sonuçları ile Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden burs alacak öğrenciler belli olacak. Aylık olarak ödeme alacak olan öğrencilerin ilk aylıklarını aralık ayında alması beklenirken sonuçlar içinse geri sayım sürüyor. İşte KYK burs sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler…


KYK SONUÇLARI KASIM AYINDA AÇIKLANACAK MI?


Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği alacak öğrencilerin belli olacağı sonuçların kasım ayı içerisinde açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra bazı öğrenciler burs alacak dileyen öğrenciler ise geri ödemeli eğitim kredisi seçeneğinden faydalanabilecekler.


Sonuçların ise GSB’nin ya da KYK’nın internet adresi içerisinde yer alması bekleniyor. KYK sonuçları ile ilgili detaylar ve son dakika gelişmeleri KYK’nın ya da GSB’nin resmi internet adreslerinde bulunan ‘duyurular’ sayfası üzerinden takip edilebilir.


İLK BURSLAR NE ZAMAN ÖDENECEK?


Sonuçların kasım ayı içerisinde açıklanacağı düşünülürse adaylar ilk ödemelerini aralık ayı içerisinde alacaklar.


2020 BURS ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?


2020 burs ve kredi ücreti ile ilgili yapılan değerlendirme sonrasında yeni ücretler de kesinleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada aylık burs ve kredi ücretlerini 550 TL olarak açıkladı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS