KYK yurt başvuruları başlıyor! Cumhurbaşkanlığı tarihi açıkladı

KYK yurt başvuruları başlıyor! Cumhurbaşkanlığı tarihi açıkladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvuruları ve KYK burs başvuruları üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerin gündeminde ilk sıralara yerleşti. Şehir dışında üniversite kazanan ve KYK yurtlarına yerleşmek isteyen öğrenciler başvuru tarihini ve başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Nihayet beklenen açıklama Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapıldı. İşte, KYK yurt ve burs başvuru tarihi...

KYK yurt ve burs başvuruları öncesi nefesler tutuldu. Şehir dışında üniversite kazanan ve KYK yurtlarına yerleşmek isteyen öğrenciler KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Merakla beklenen tarih Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin resmi Twitter hesabından açıklandı. İşte, KYK yurt ve burs başvuru tarihi ve başvuru sayfası...


KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN?


Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre başvurular 19 Ağustos günü başlayacak ve 26 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Başvurular KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet uzantısı ile yapılacak.


İşte, Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama:


Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı “Dijital Türkiye” (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


KYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?


Öğrencilerin öğrenim bilgileri, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) bilgi sistemi üzerinden alınacak. Hatalı öğrenim bilgisiyle yapılacak başvurular geçersiz sayılacağı için öğrencilerin e-Devlet'te yer alan öğrenim bilgilerini kontrol etmesi gerekiyor.


Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerinde düzeltme yaptırmaları gerekecek. Bilgilerinde yanlışlık olmayanlar ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek.


"e-Devlet" şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile PTT şubelerine giderek "e-Devlet" şifresi alması ya da diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olması gerekiyor.


Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye "yurtkur.gsb.gov.tr" internet adresinden ulaşabilecek.


Öte yandan, öğrencilerin yaşadığı sorunlara anında çözüm bulmak için KYK Kurumsal İletişim Merkezi, başvuru süresince 7/24 öğrencilerin hizmetinde olacak. Öğrenciler, "4441961" numaralı Kurumsal İletişim Merkezi'nden veya Kurumun resmi Twitter hesabı "KYK_DESTEK" üzerinden de yardım talebinde bulunabilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS