LGS 1. nakil tercih sonuçları için gözler MEB’te!

LGS 1. nakil tercih sonuçları için gözler MEB’te!

Liselere geçiş kapsamında tercihlerini tamamlayan adaylar geçtiğimiz günlerde ilk sonuçları öğrenmişti. Tercihlerin açıklanmasının ardındansa yerleşemeyen veya değişiklik yapmak isteyen adaylar için nakil tercihleri başlamıştı. 2 Ağustos’ta tamamlanan LGS 1. nakil tercihlerinin ardından sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte süreçle ilgili detaylar…

LGS 1. nakil tercih sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih yapan adaylar yerleştikleri bölgeleri öğrenebilecekler. Öte yandan bir kez daha değişiklik yapmak isteyen kişiler içinse 2. nakil tercih işlemleri önümüzdeki günlerde başlayacak.


SONUÇLAR O TARİHTE AÇIKLANACAK


LGS 1. nakil tercih sonuçları, MEB'in yayımladığı takvime göre, 5 Ağustos’ta açıklanacak.


İKİNCİ NAKİLLER NE ZAMAN?


Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 5-8 Ağustos'ta yapılacak. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos'ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabilecekler.


Daha sonra hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci tümüyle sona erecek.


Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından "https://e­-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Tercihler, ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.


Yerleştirmeye esas nakil döneminde herhangi bir tercihine yerleşen öğrenci önceki yerleştiği okul hakkından vazgeçmiş sayılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS