hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS 2020 ne zaman, sınav yerleri ve giriş belgesi hangi tarihte açıklanacak?

  LGS 2020 ne zaman, sınav yerleri ve giriş belgesi hangi tarihte açıklanacak
  expand

  LGS 2020 sınav tarihinin açıklanmasının ardından sınav yerleri ile ilgili geri sayım başladı. Geçtiğimiz günlerde covid-19 ile ilgili yeni bir gelişme yaşanmadığı takdirde sınavların ne zaman yapılacağı duyurulmuştu. Peki, buna göre LGS 2020 ne zaman yapılacak ve sınav giriş belgeleri hangi tarihte yayınlanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   LGS 2020 sınav yerleri için geri sayım devam ediyor. Normalleşme süreci kapsamında bir süredir yeni adımlar atılırken virüsün yayılımı kontrol altında tutmak amacıyla tedbirler de uygulanmaya devam ediyor. Normalleşme süreci sonrasında önemli bir değişiklik yaşanmaması durumunda Liselere Geçiş Sınavı belirtilen tarihte yapılacak. İşte o tarih ve sınavlarla ilgili bilinmesi gereken bazı detaylar…

  LGS 2020 NE ZAMAN?

  Liselere Geçiş Sınavı 2020 yılında 20 Haziran’da gerçekleştirilecek. Covid-19’da önemli gelişmelerin yaşanması halinde yeni bir karar alınırsa bu karar yeniden duyurulacak.

  LGS SINAV YERLERİ VE GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  2020 yılında sınava katılacak olan adayların hangi şartlar altında sınava girecekleri ise önümüzdeki günlerde detaylı bir şekilde netleşecek. Sınava giren adayların oturma düzenleri ve diğer tüm detaylar kısa süre içerisinde duyurulacak. Öte yandan 20 Haziran tarihinde bir değişiklik yapılmaması durumunda ise Haziran ayının ilk haftasında sınav yerlerinin ve giriş belgelerinin de erişime açılması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow