hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS 2020 ne zaman yapılacak, sınav yerleri ve giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

  LGS 2020 ne zaman yapılacak, sınav yerleri ve giriş belgesi ne zaman yayınlanacak
  expand

  LGS 2020 sınav tarihi geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Sınava geri sayımın devam ederken Liselere Geçiş Sınavı 2020 sınan giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, LGS sınav yerleri ve giriş belgesi hangi tarihte duyurulacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  LGS sınav giriş belgesi ile adaylar 2020 yılında gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı’na katılabilecekler. Sınav tarihi ile ilgili ilk bilgi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmişti. Peki, sınav ne zaman yapılacak ve adaylar hangi konulardan sorumlu olacak?

  LGS 2020 NE ZAMAN?

  Liselere Geçiş Sınavı 2020 yılında 20 Haziran’da gerçekleştirilecek. Covid-19’da önemli gelişmelerin yaşanması halinde yeni bir karar alınırsa bu karar yeniden duyurulacak.

  LGS SINAV YERLERİ VE GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  2020 yılında sınava katılacak olan adayların hangi şartlar altında sınava girecekleri ise önümüzdeki günlerde detaylı bir şekilde netleşecek. Sınava giren adayların oturma düzenleri ve diğer tüm detaylar kısa süre içerisinde duyurulacak. Öte yandan 20 Haziran tarihinde bir değişiklik yapılmaması durumunda ise Haziran ayının ilk haftasında sınav yerlerinin ve giriş belgelerinin de erişime açılması bekleniyor.

  HANGİ KONULARDAN SORUMLU OLACAKLAR?

  Sınava katılacak olan adaylar ilk dönem konularından sorumlu olacaklar. Öte yandan MEB tarafından her ay yayınlanan örnek sorular ve soru destek paketlerinde adayların sorumlu oldukları alanlara ait örnek sorular düzenli olarak paylaşılıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow